Майнц 05 завърши 1:1 у дома с предпоследния Хановер 96 в среща от 14-ия кръг на германската Бундеслига.

Гостите поведоха в началото с гол на Хендрик Вейдандт (12). В 25-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Кевин Вимер в наказателното поле на Хановер. Ситуацията беше разгледана с ВАР и реферите прецениха, че действително няма основания за отсъждане на наказателен удар.

"Червените“ от провинция Райнланд-Пфалц изравниха в кая с попадение на Даниел Брозински (89-дузпа). Хановер 96 завърши мача в намален състав, след като в последните секунди на даденото 11-минутно добавено време Оливер Зорг получи втори жълт и червен картон. В предпоследната минута от продължението Антони Уджа шутира и отбеляза за домакините, но след преразглеждането чрез ВАР съдиите отмениха гола заради засада.

След хикса Майнц 05 е на десета позиция с 19 точки, а Хановер 96 остава на предпоследното място с 10 точки.