РазенБалшпорт Лайпциг обърна Вердер с 2:1 в последните минути на мача от 32-рия кръг на германската Бундеслига.

Като титуляр в състава на Вердер започна българският национал Илия Груев. Опорният халф се представи стабилно, макар че получи жълт картон. Груев бе заменен в 76-ата минута от Никлас Шмид.

До 87-ата минута домакините губеха в резултата с 0:1, след като Леонардо Битенкур (70) откри за гостите. Тогава Вили Орбан (87) вкара за домакините, а дълбоко в добавеното време Доминик Собослай (90+6) донесе трите точки на тима от Източна Германия.

Малко преди попадението за Вердер гол на Кристофер Нкунку от РБ Лайпциг не бе зачетен, след като бе прегледан на видео повторения.

След успеха си РБ Лайпциг излезе трети пред Унион (Берлин) с актив от 60 точки. Вердер е на 12-а позиция с 35 пункта.

РБ ЛАЙПЦИГ - ВЕРДЕР 2:1
0:1 Леонардо Битенкур (70), 1:1 Вили Орбан (86), 2:1 Доминик Собослай (90+6)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!