Шалке 04 се присъедини към Херта (Берлин) и ще играе във Втора Бундеслига през следващия сезон, след като загуби с 2:4 при визитата си на РБ Лайпциг в мач от последния 34-и кръг.

Домакините натиснаха и поведоха в 10-ата минута, когато Орян Ниланд изведе с дълъг удар Дани Олмо, който шутира от малък ъгъл. Ралф Фарман успя да отрази, но последва добавка от Конрад Лаймер в опразнената врата за 1:0. Девет минути по-късно РБ Лайпциг удвои своята преднина, когато Дани Олмо изведе Кристофър Нкунку на чиста позиция и той разпиля Хениг Матричиани и Марчин Камински, след което порази целта за 2:0.

Все пак Шалке 04 успя да върне едно попадение до почивката. В 28-ата минута след центриране от корнер на Родриго Саласар на първа греда, Марчин Камински се извиси и прати топката в мрежата за 2:1.

Натискът на Шалке продължи и през второто полувреме. В 50-ата минута Доминик Дрекслер отне топката пред вратата на РБ Лайпциг и комбинира с Мариус Бюлтер, който шутира, а в опита си да изчисти Вили Орбан прати топката в собствената си врата за 2:2.

РБ Лайпциг стигна и до третото попадение в 83-ата минута, когато Кристофър Нкунку намери Юсуф Поулсен опъна мрежата на Шалке 04 за 3:0. Нкунку сложи последния пирон в ковчега на "миньорите" в четвъртата минута на добавеното време за крайното 4:2.

Шалке завърши сезона на 17-о място с актив от 31 точки, докато РБ Лайпциг приключи трети с актив от 66 пункта и през следващия сезон ще играе в Шампионската лига, а "жребчетата" останаха десети с 43.

РБ ЛАЙПЦИГ - ШАЛКЕ 04 4:2
1:0 Конрад Лаймер (10), 2:0 Кристофър Нкунку (19), 2:1 Марчин Камински (28), 2:2 Вили Орбан (50-автогол), 3:2 Юсуф Поулсен (83), 4:2 Кристофър Нкунку (90+4)

Щутгарт завърши 1:1 с гостуващия Хофенхайм и остана на 16-а позиция в крайното класиране, което го праща на бараж в два мача срещу третия във второто ниво на германския футбол за място в елита. Ихлас Бебу даде аванс на гостите в 75-ата минута, а пет минути по-късно Тиаго Томас възстанови паритета. Щутгарт завършва на 16-о място с актив от 33 точки, докато Хофенхайм приключва на 12-а позиция с 36 пункта.

ЩУТГАРТ - ХОФЕНХАЙМ 1:1
0:1 Ихлас Бебу (75), 1:1 Тиаго Томас (80)

Бохум, който преди началото на кръга бе в зоната на изпадащите, пък се спаси, след като разби у дома Байер (Леверкузен). Попаденията на домакините бяха дело на Филип Форстер, Такума Асано и Кевин Щьогер. Така Бохум завършва сезона на 14-о място с актив от 35 точки.

БОХУМ - БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) 3:0
1:0 Филип Форстер (19), 2:0 Такума Асано (34), 3:0 Кевин Щьогер (86)

Аугсбург завърши на точка от зоната на изпадащите, след като претърпя поражение от Борусия (Мьонхенгладбах) с 0:2 в този тим. Баварският тим приключва на 15-а позиция с 34 точки в актива си.

В друг мач без никакво значение изпадналият Херта (Берлин) победи с 2:1 при визитата си на Волфсбург.

БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) - АУГСБУРГ 2:0
1:0 Лука Нетц (3), 2:0 Йонас Хофман (40)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!