Унион (Берлин) стигна до място в Шампионската лига, след като победи Вердер Бремен с 1:0 в мач от последния 34-и кръг на германската Бундеслига. Столичани стигнаха до успеха с късен гол в 81-ата минута на Рани Кедира. Илия Груев-младши започна титуляр за гостите и бе заменен в 86-ата минута от Ерен Динкчи.

УНИОН (БЕРЛИН) - ВЕРДЕР (БРЕМЕН) 1:0
1:0 Рани Кедира (81)

Фрайбург пък загуби с 1:2 от Айнтрахт във Франкфурт и остана на три точки от Унион. Гостите поведоха в края на първата част с гол на Винченцо Грифо. С два късни гола обаче Айнтрахт обърна резултата в своя полза. В 83-ата минута Рандал Коло Муани изравни, а в първата минута на добавеното време Жуниор Дина Ебимбе донесе успеха на Айнтрахт, който завърши седми с 50 точки. Фрайбург остана пети с 59 точки и ще играе в Лига Европа.

АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) - ФРАЙБУРГ 2:1
0:1 Винченцо Грифо (44), 1:1 Рандал Коло Муани (83), 2:1 Жуниор Дина Ебимбе (90+1)

Байер (Леверкузен) загуби с 0:3 от Бохум, но остана на шесто място и запази мястото си в Лигата на конференциите заради по-добрата си голова разлика от Айнтрахт.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!