Един от съперниците на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Хофенхайм отпадна от турнира за Купата на Германия, след като загуби с 0:1 при визитата си на Вердер. Тимът от Бремен спечели с гол на Ишак Белфодил (30) и се класира за 1/8-финалите на турнира.

Ян Регенсбург загуби у дома от Хайденхайм с 2:5 в сблъсъка между втородивизионни тимове на този етап. Тил (30) и Глатцел (32) дадоха комфортен аванс на гостите, но Нитфелд (45+1) намали на 1:2. След почивката отново Тил (50) върна преднина от два гола на гостуващия тик, но Грютнер (54) намали на 2:3. Пуш (55) и Глатцел (82) оформиха крайния резултат, за да се класира Хайденхайм в следващата фаза.

Фрайбург пък обърна втородивизионния Динамо (Дрезден) с 3:1 и също продължава към 1/8-финалите. След нулево първо полувреме Бенатели (48) изведе гостите напред в резултата, но Нилс Петерсен (50), Шустер (61) и Хаберер (81) донесоха успеха за брайзгауци, които очакват следващия си съперник.