РазенБалшпорт (Лайпциг) и Кьолн завършиха 2:2 на „Ред Бул Арена“ в мач от втория кръг на Бундеслигата. Още в 11-ата минута Дани Олмо даде аванс на домакините, но ВАР отмени попадението му заради игра с ръка. Така се стигна до 36-ата минута, когато завърналият се от Челси нападател Тимо Вернер се разписа още при първото си участие във втория си период в РБ Лайпциг. Германският национал пробва далечен удар - от около 30 метра, а с лошата си намеса вратарят Марвин Швебе допусна топката да премине през ръцете му за 1:0.

Последваха обаче ужасни минути за „биковете“. Първо, в 40-ата, Флориан Дитц успя да изравни, а точно преди почивката Доминик Собослай беше изгонен с директен червен картон за удар с лакът срещу Флориан Кайнц. Макар и в намален състав, домакините съумяха отново да поведат в резултата. Това се случи в 56-ата минута, когато се разписа звездата на тима Кристофър Нкунку. Неговият гол обаче не беше достатъчен за победата, тъй като в 72-ата минута резервата Йошко Гвардиол имаше нещастието да си отбележи автогол при центриране от корнер за крайното 2:2.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!