Сяо Руотенг стана световен шампион в многобоя на планетарния шампионат по спортна гимнастика в Монреал. Това е първо злато за Китай в многобой от олимпийските игри в Пекин през 2008 година. На предишните шест световни първенства титлата печелеше японецът Кохей Учимура.

Сяо навакса изоставане в общия резултат и завърши с 86,933 точки, изпреварвайки сънародника си Лин Чаопан, който приключи с 86,448. Трето място спечели Кензо Ширай от Япония, който спечели битката за бронза с руснака Давид Белявски.

Медалите на Сяо и Лин демонстрират завръщането на Китай в челните позиции на световната гимнастика, след като представителите на страната се провалиха на олимпийските игри в Рио де Жанейро и спечелиха само един бронзов медал в отборната надпревара.