Българските състезателки по художествена гимнастика спечелиха общо десет медала на международния турнир „София Къп”. Боряна Калейн завоюва три златни и един сребърен медал във финалите на отделните уреди. Калейн триумфира на лента с оценка 16.350, на бухалки - 16.500 и на топка- 16.900. Тя остана втора на обръч с 15.900, като отстъпи единствено на Лили Мизуно от САЩ с 16.000. Преди това Буба стана шампионка в многобоя.

Бронз на на обръч взе друга българка - Ерика Зафирова 15.650. Тя спечели и сребро на бухалки с 15.300.

Третата българка - Петя Борисова, донесе седмото отличие във финалите на отделните уреди, като завърши втора на лента с 14.700.

Ансамбъл девойки спечели сребро в многобоя със сбор от 32.600 точки (16.500 + 16.100) и злато във финала на пет чифта бухалки с оценка от 16.550 точки.