Левски победи Хебър с минималното 1:0 на стадион “Георги Аспарухов”. Единственото попадение в срещата отбеляза Кристиян Димитров след само 130 секунди игра, което подобри постижението на Ботев (Враца) срещу Локомотив (София). След това “гробарите” имаха някои добри възможности да стигнат до изравнително попадение, но футболистите на Веселин Великов не бяха достатъчно ефективни пред вратата на Пламен Андреев. През второто полувреме Евертон нацели напречната греда.

За "сините" това бе пети успех от началото на сезона, като тимът на Станислав Генчев е лидер в класирането. Хебър остава само с една спечелена топка от началото на кампанията. В следващия кръг Левски ще гостува на Спартак Варна, докато "гробарите" ще се изправят срещу Берое.

Левски откри резултата само след 130 секунди игра. Домакините изпълниха ъглов удар, след което се получи разбъркване. Марин Петков и Алекс Колев разиграха на левия фланг. Колев центрира, Цунами отклони с глава, а от близко разстояние Кристиан Димитров отбеляза за 1:0.

В 14-ата минута Джавад Ел Джемили стреля по земя от границата на пеналтерията, но Петър Дебърлиев се намеси.

Осем минути по-късно Георги Търтов центрира от десния фланг и намери Набил Макни. Нападателят отправи удар с глава, който Пламен Андреев спаси спокойно.

В 34-ата минута се откри добър шанс пред Хебър. Макни се възползва от груба грешка на Келиан ван дер Каап, напредна към наказателното поле, и върна топката към Октай Хамдиев. Той с изстрел от границата на пеналтерията тества Андреев, но вратарят на Левски отново бе на точното място.

Седем минути след това Кристиян Димитров можеше да си отбележи автогол, след като не се намеси по добър начин при центриране. Все пак бранителят имаше късмет и топката премина встрани от вратата. Не последва опасност от ъгловия удар.

В 55-ата минута "гробарите" създадоха още една опасност. Търтов центрира, Кабов засече, но само от няколко метра Уилям Фонкеу не нацели вратата. "Сините" отговориха с неточен удар на Мустафа Сангаре.

20 минути по-късно Левски бе изключително близо до второ попадение. Евертон си нагласи топката на границата на наказателно поле и отправи изстрел към далечния ляв ъгъл. Ударът му обаче срещна напречната греда.

В 87-ата минута Евертон стреля от дистанция, но Дебърлиев улови спокойно.

ЛЕВСКИ - ХЕБЪР 1:0

1:0 Кристиан Димитров (3)

Най-интересното от мача:

3 - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Домакините изпълниха ъглов удар, Цунами отклони с глава, а от близко разтояние Кристиан Димитров отбеляза за 1:0.
14 - Джавад Ел Джемили стреля по земя от границата на пеналтерията, но Петър Дебърлиев се намеси.
22 - Георги Търтов центрира от десния фланг и намери Набил Макни. Нападателя отправи удар с глава, който Пламен Андреев спаси спокойно.
34 - Макни се възползва от груба грешка на Келиан ван дер Каап, напредна към наказателното поле, и върна топката към Октай Хамдиев. Той с изстрел от границата на пеналта тества Андреев, но вратарят отново бе на точното място.
41 - Кристиян Димитров можеше да си отбележи автогол, след като не се намеси по добър начин при центриране. Все пак бранителят имаше късмет и топката премина встрани от вратата.
45+3 - Край на първата част

--------------------------------------

46 - Начало на второто полувреме
55 - Търтов центрира, Кабов засече, но само от няколко метра Уилям Фонкеу не нацели вратата. "Сините" отговориха с неточен удар на Мустафа Сангаре.
75 - Евертон си нагласи топката на границата на наказателно поле и отправи изстрел към далечния ляв ъгъл. Ударът му обаче срещна напречната греда.
87 - Евертон стреля от дистанция, но Дебърлиев улови спокойно.

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Вендерсон Цунами (к) – 21. Алдаир, 88. Марин Петков (57 - 17. Евертон), 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили (57 - 97. Асими Фадига), 3. Майкон (90+2 - 22. Патрик-Габриел Галчев) – 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре (76 - 23. Патрик Мислович)
Резерви: 44. Матей Маркович – 4. Кристиан Макун, 16. Преслав Бачев, 23. Патрик Мислович, 22. Патрик-Габриел Галчев, 17. Евертон, 10. Асен Митков, 30. Клеман Икена, 97. Асими Фадига
Треньор: Станислав Генчев

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к) - 55. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев (68 - 7. Олексий Збун), 88. Милен Гамаков, 98. Георги Търтов, 18. Радослав Терзиев - 15. Уилям Фонкю, 11. Душан Вукович (77 - 9. Калоян Кръстев), 77. Октай Хамдиев (68 - 21. Божидар Пенчев), 10. Атанас Кабов  (86 - 8. Кристиан Андонов) - 70. Набил Макни
Резерви: 97. Марсио, 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков, 24. Енцо Ел Фатахи, 9. Калоян Кръстев, 8. Кристиан Андонов, 23. Калоян Пехливанов, 7. Олексий Збун, 29. Шейх Диаманка
Треньор: Веселин Великов