Хебър и Ботев (Враца) завършиха помежду си при резултат 1:1 на стадион "Георги Бенковски" в Пловдив в мач от 11-ия кръг на българското първенство. Божидар Пенчев изведе домакините напред с красив гол от фаул в 10-тата минута. Това бе негово първо попадение в първенството. В 21-вата минута Дилян Георгиев изравни за гостите. Тимът от Пазарджик остава последен в класирането с вече 7 точки, докато врачани са с едно място по-нагоре - 15-и, с вече 8 точки.

Вратарят на Хебър Марсио Да Роса направи важно спасяване след удар на Даниел Генов в осмата минута, а почти веднага след това тимът от Пазарджик излезе напред в резултата. В 10-тата минута Божидар Пенчев не остави шансове на стража Любомир Василев със страхотен изстрел от фаул.

Домакините обаче не задържаха дълго време преднината си в резултата. В 21-вата минута Дилян Георгиев се възползва по най-добрия начин от "заспиването" на противниковата отбрана и с удар от съвсем близка дистанция след центриране от корнер изравни резултата.

В средата на второто полувреме Хебър бе много близо до това да си върне водачеството в резултата, но в 68-мата минута Василев и напречната греда попречиха на Набил Макни да опъне мрежата с удар от въздуха след центриране отдясно на Октай Хамдиев.

В добавеното време резервата на Хебър Олексий Збун получи директен червен картон, тъй като спря непозволено откъсващия се сам срещу вратаря Спас Георгиев, включил се в игра за врачани след почивката.

Така двубоят завърши без победител и двата тима продължават да бъдат в незавидно положение на дъното на подреждането.

Най-интересното по минути:

1 - Начало на мача!

8-Даниел Генов от Ботев стреля опасно към вратата на Марсио Да Роса, но стражът спаси и до гол не се стигна.

10-ГОЛ! Хебър повежда в резултата! Страхотно попадение на Божидар Пенчев от пряк свободен удар.

21-ГОЛ! Ботев (Враца) изравнява! Дилян Георгиев изпрати топката в мрежата зад Да Роса с удар от съвсем близко разстояние след центриране от корнер.

35-Опасен момент пред вратата на Хебър. Браян Переа получи възможност да стреля с глава от много добра позиция след центриране отляво, но не уцели вратата.

46+1- Край на първото полувреме

46-Начало на втората част!

50-Играта временно е спряна, за да бъде оказана медицинска помощ на играч на Хебър.

68-Греда! Домакините от Хебър бяха много близо до гол за 2:1, но гредата помогна на стража на Ботев Любомир Василев, който също съумя да играе с топката след удар отблизо на Набил Макни. Тунизийският нападател стреля след центриране отдясно на Октай Хамдиев.

90+4 - Червен картон на резервата за Хебър Олексий Збун, който спря непозволено откъсващ се напред противников играч.