Атлетик Билбао спечели с 3:0 срещу втородивизионния Ейбар и достигна осминафиналите на турнира за Купата на Краля, а проблем с осветлението на стадиона прекрати двубой между Унионистас и Виляреал.

Билбао изкова победата още през първото полувреме, след като Асиер Виялибре вкара два гола в 17-ата и 40-ата минута, а между тези попадения се разписа и Икер Муниаин.

Валенсия също се класира за осминафиналите, след като победи десет от последния в Ла Лига 2 Картахена с 2:1 след продължения.

Домакините от втора дивизия бързо-бързо излязоха напред в резултата с гол на Алфредо Ортуньо още в четвъртата минута. В добавеното време на първата част Картахена остана с човек по-малко, след като Иван Калеро получи директен червен картон.

Валенсия стигна до изравнително попадение в 73-ата минута на срещата, когато Хосе Луис Гая намери Сержи Канос, а той прати топката в мрежата – 1:1. Двубоят влезе в продължения, а „прилепите“ реализираха победен гол в 106-ата минута, когато Гая бе точен след асистенция на Ченк Йозкачар,

Мачът между третодивизионния Унионистас и Виляреал пък бе спрян при резултат 1:1, след като осветлението на стадион "Кампо де Футбол Рейна София" в Саламанка спря секунди преди края.

Елитният Виляреал поведе в 82-та минута след прекрасен гол на 19-годишния Иляс Акомах, който прехвърли вратаря с прецизен шут от границата на наказателното поле. Унионистас де Саламанка обаче изравни пет минути по-късно, когато Алфред Планяс бе точен от наказателен удар.