Бетис победи градския съперник Севиля с 1:0 на двоя „Бенито Виямарин“ в дербито помежду им от третия кръг на испанската Примера дивисион и записа първи успех за сезона.

Мачът бе изключително равностоен, като и двата тима имаха своите шансове за гол, но само един от тях бе оползотворен. В 40-ата минута Серхио Каналес отбеляза за Бетис, а попадението бе отменено заради засада. Домакините все пак ликуваха в края на мача, след като в 80-ата минута Хоакин с глава вкара за 1:0 след центриране на алжиреца Аиса Манди.

Гостите бяха с човек по-малко на терена от 66-ата минута след втория жълт и червен картон на Роке Меса за сблъсък с вратаря Пау Лопес. Те не успяха да отвърнат на удара, въпреки че съдията назначи и 6 минути добавено време.

След първата си победа за сезона Бетис е 13-и с 4 точки. Севиля допусна първо поражение от началото на шампионата и е на пето място също с 4 точки, но по-добра голова разлика.