Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Без контузения си голмайстор този сезон Джуд Белингам Реал Мадрид размаза у дома Валенсия с 5:1 в мач от 13-ия кръг на Ла Лига и отново доближи на 2 точки сензационния лидер Жирона, който ще остане начело във временното класиране по време на паузата за националните отбори.

Още във 2-ата минута Дани Карвахал вкара за 1:0 с бомбен шут след пас на Тони Кроос, а Винисиус Жуниор удвои в 42-ата, засичайки центриране отдясно с летящ плонж.

Само за минута в началото на второто полувреме Реал вкара още два гола. В 49-ата минута Винисиус Жуниор пое топката на границата на наказателното поле и стреля с брилятен удар за 3:0. Само 60 секунди по-късно Родниго намери топката и с прецизен шут я вкара за 4:0.

В 68-ата минута Ярек Ернадис игра с ръка в наказателното поле на Валенсия, но реферът не отсъди дузпа.

В 84-ата минута Родриго вкара и петото попадение, а гостите върнаха един гол в 88-ата минута, когато точен бе Уго Дуро.

След успеха си Реал събра 32 точки на втората позиция и изостава с две от лидера Жирона. Валенсия е на девета позиция с 18 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!