Сензацията този сезон в Испания Жирона записа пета поредна победа в Ла Лига, след като постигна обрат срещу Райо Валекано с 2:1 при гостуването си в предградията на Мадрид. Головете за успеха вкараха Артьом Довбик и Савио.

Райо Валекано поведе още в петата минута. Иси Паласон подаде на Алваро Гарсия в наказателното поле и той отбеляза в долния десен ъгъл, като топката първо се отби в дясната греда, след което влетя в мрежата - 1:0.

Само четири минути по-късно домакините можеха да вкарат втори гол, но изстрелът на Оскар Трехо бе спасен от Пауло Гасанига. В 17-ата минута Райо създаде още една опасна ситуация, но Серхио Камейо прати удара си с глава на сантиметри над напречната греда.

В 30-ата минута Жирона стигна до първа опасност пред вратата на съперника, след като Савио подаде на Артьом Довбик, но ударът на украинеца премина над вратата.

Три минути преди края на първото полувреме Жирона изравни. Виктор Циганков подаде към Артьом Довбик и с удар в десния ъгъл той преодоля Димитриевски - 1:1.

В рамките на две минути в началото на второто полувреме Гасанига се отчете със спасявания срещу Алфонсо Еспино и Иси Паласон. В 55-ата минута Оскар Трехо пък нацели напречната греда.

В 65-ата Савио вкара втори гол за Жирона, с което донесе успеха на лидера в класирането - 2:1.

Сензацията в Ла Лига събра 34 точки - пет повече от Реал (Мадрид) преди двубоя на "кралете" срещу Валенсия, докато Райо Валекано е девети с 18 т.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!