След две поредни загуби във всички турнири Аталанта излъга у дома Сампдория с минималното 1:0 в среща от 21-ия кръг на италианската Серия „А” и се доближи на две точки от четвъртия Лацио. „Орлите” загубиха по-рано днес с 0:2 при визитата си на шампиона и лидер Ювентус.

Домакините от Бергамо доминираха през първата част срещу „моряците” от Генуа, но така и не материализираха превъзходството си с попадение. В началото на втората част Аталанта получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, а аржентинският халф Алехандро Гомес (55-дузпа) бе точен от бялата точка. До края на мача гостите не можаха да отвърнат на удара и си тръгнаха без точки от „Стадио Атлети Адзури”.

С успеха си Аталанта събра 38 точки и изпревари на шестата позиция Милан, който обаче е с мач по-малко. Сампдория е на 16-а позиция с 24 точки на 14 пред зоната на изпадащите.