Болоня и Удинезе завършиха 1:1 в двубоя помежду си от 34-ия кръг на италианската Серия "А".

Аржентинският полузащитник Мартин Пайеро извезе гостите от Удине напред за 1:0 в първата минута на добавеното време на първото полувреме.

Болоня успя да изравни в последните 15-ина минути на срещата. Белгийският нападател на домакините Алексис Салемакерс бе точен 1:1 в 78-ата минута и лиши старши треньора Фабио Канаваро от първа победа начело на Удинезе.

Тимът на Болоня игра с човек по-малко от 64-ата минута, когато втори жълт картон и съответно червен получи нидерландският защитник Сам Беукема.

Въпреки грешната стъпка Болоня запази четвъртата си позиция във временното класиране с 63 точки, на 2 зад третия Ювентус, като няма загуба вече пет мача. Удинезе остава в зоната на изпадащите, на 18-о място с 29, но прекъсна серията си от три поредни поражения. Удинезе остава без победа в шампионата от 11 март, когато надви Лацио.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!