Милан излезе начело в италианската Серия "А" след гръмка победа с 4:0 над последния Кротоне.

Златан Ибрахимович откри резултата още в 3-ата минута с гол номер 500 в кариерата си, а в 64-ата отново той удвои с 501-ото. 39-годишният швед вече има 83 попадения за "росонерите", като е вкарвал за още 8 отбора - Малмьо (18 гола), Аякс (48), Ювентус (26), Интер (66), Барселона (22), ПСЖ (156), Манчестър Юнайтед (29) и Лос Анджелис Галакси (53).

Анте Ребич също блесна с две попадения и заби два бързи гола между 69-ата и 70-ата минута след две асистенции на Хакан Чалханоглу за крайното 4:0 за Милан срещу Кротоне.

С този успех Милан събра 49 точки и се върна на върха в класирането. Кротоне пък остана на дъното с едва 12.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"