Лидерът Милан спечели с 2:1 при визитата си на Сампдория в мач от десетия кръг и записа трета поредна победа в Серия "А", дръпвайки с 5 точки пред градския съперник Интер.

Домакините създадоха първата опасност в мача, като Лоренцо Тонели стреля с глава, но Донарума спаси. В 12-ата минута Анте Ребич опита да преодолее вратаря на "моряците" Аудеро, но топката мина над напречната греда. Милан взе инициативата след това и в даденото от съдията продължение на първата част се стигна до дузпа. Якуб Янкто от Сампдория игра с ръка в наказателното поле, а Франк Кесие (45-дузпа) бе точен от бялата точка.

В началото на втората част гостите бяха близо до втори гол, но ударът на Сндро Тонали от близко разстояние нацели дясната греда. В 69-ата минута Мортен Торсби можеше да изравни след центриране на Антонио Кандрева, но след удара му с глава топката мина над вратата. Все пак "росонерите" удвоиха преднината си чрез Саму Кастийехо (77), който получи извеждащ пас от Ребич. Албин Екдал (82) намали изоставането на домакините след центриране от корнер, но за нещо повече те нямаха сили.

Така Милан продължава без загуба от началото на сезона и след 8 успеха и 2 равенства имат 26 точки, с които оглавяват временното класиране, на 5 пред Интер и 6 пред Наполи и Ювентус. Сампдория е на 12-а позиция с 11 точки.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 10 КРЪГ

Събота, 5 декември
Специя – Лацио 1:2
0:1 Имобиле (15), 0:2 Милинкович-Савич (33), 1:1 Н‘Дзола (64)

Ювентус – Торино 2:1
0:1 Н‘Кулу (9), 1:1 Маккени (77), 2:1 Бонучи (89)

Интер – Болоня 3:1
1:0 Ромелу Лукаку (16), 2:0 Ашраф Хакими (45), 2:1 Емануел Винято (67), 3:1 Ашраф Хакими (70)

Кротоне – Наполи 0:4
0:1 Лоренцо Инсиние (31), 0:2 Ървинг Лозано (58), 0:3 Диего Деме (76), 0:4 Андреа Петаня (90+1)

Сампдория – Милан 1:2
0:1 Франк Кесие (45-дузпа), 0:2 Саму Кастийехо (77), 1:2 Албин Екдал (82)