Завърналият се в елита този сезон Верона изненадващо обърна у дома шампиона Ювентус с 2:1 в мач от 23-ия кръг в италианската Серия „А“. Това е трета шампионатна загуба на „бианконерите“ през настоящия сезон.

Домакините започнаха активно, но в 10-ата минута Войчех Шчесни отрази удар на Давиде Фараони. Осем минути след това Дъглас Коста от гостите шутира и топката разтресе напречната греда след намесата на Марко Силвестри. След още три минути при центриране от пряк свободен удар рожденикът Мараш Кумбула засече с глава топката, а Шчесни я добута в своята мрежа. Попадението обаче беше преразгледано от ВАР и не бе признато заради много тънка засада. В 36-ата Роналдо отправи техничен удар по земя, а топката срещна страничната греда. До края на полувремето португалецът пропусна още на два пъти.

След почивката в 52-ата минута "бианконерите" имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Гюнтер, но след намесата на ВАР не бе отсъдено нарушение.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Кристиано Роналдо (65) вкара първия гол в срещата след асистенция на резервата Пауло Дибала. Португалецът се разписа в десети пореден шампионатен мач, с което подобри клубния рекорд. В 69-ата минута Роналдо се опита да вкара за втори път в мача, но след рикошет спечели само корнер.

Фабио Борини (76) успя да изравни след две поредни грешки на Родриго Бентанур и Миралем Пянич, а 85-ата минута след центриране от корнер Кумбула отправи изстрел, който се отби в Бонучи, удари се в гредата и доведе до нов корнер. Съдията обаче прегледа ситуацията с ВАР и отсъди дузпа за игра с ръка на капитана на гостите. Ветеранът Джампаоло Пацини (86-дузпа) се разписа от бялата точка и донесе победата за тима от града на Ромео и Жулиета.

След успеха си Верона излезе на седма позиция с 34 точки. Ювентус остава лидер с 54 точки и 3 повече от Интер преди дербито на Милано утре вечер от 21:45 часа.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 23 КРЪГ
7 февруари (петък)
Рома – Болоня 2:3
0:1 Орсолини (16), 1:1 Денсвил (22-автогол), 1:2 Муса Бароу (26), 1:3 Муса Бароу (51), 2:3 Хенрих Мхитарян (72)