Торино надви у дома Рома с 3:1 в мач от 31-ия кръг на италианската Серия „А“ и остави съперника далеч от първата четворка във временното класиране.

Борха Майорал (3) рано изведе „вълците“ напред в резултата след асистенция на Педро и те запазиха аванса си до края на първата част.

След почивката „биковете“ започнаха по-мотивирани и Арналдо Санабрия (57) изравни след подаване на Ансалди. Симоне Дзадза (71) направи пълния обрат, а в добавеното време Томас Ринкон (90+2) оформи крайния резултат, възползвайки се от пас на Белоти.

С успеха си Торино събра 30 точки на 16-ата позиция и се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите. Рома остава на седмо място с 54 точки и на 4 зад градския съперник Лацио, който е шести, както и на 8 след шампиона Ювентус, заемащ четвърта позиция.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"