Шампионът Ювентус разби у дома Кротоне с 3:0 в мач от 23-ия кръг на италианската Серия „А“ и излезе на трето място във временното класиране.

За пореден път в герой за "бианконерите", които доминираха през цялата среща, се превърна Кристиано Роналдо (38, 45+1), който отбеляза два гола още през първата част. За първия от тях му подаде Алекс Сандро, а ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за засада, докато за второто попадения асистенцията бе на Аарън Рамзи.

След почивката Уестън МакКени (66) добави още едно попадения, а Роналдо и Алекс Сандро пропуснаха от изгодни положения да направят победата на „старата госпожа“ още по-убедителна.

С успеха си Ювентус събра 45 точки и вече е трети. Кротоне е последен с едва 12 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"