Беневенто и Рома завършиха 0:0 в среща от 23-ия кръг на италианската Серия „А“. Домакините играха с човек по-малко повече от половин час, след като Камил Глик бе изгонен за втори жълт картон.

Още в самото начало „вещиците“ вкараха гол чрез Джанлука Лападула, но попадението не бе зачетено заради засада. Това бе и единствената по-интересна ситуация през първата част.

В 57-ата минута домакините останаха в намален състав след изгонването на Камил Глик за втори жълт картон. Седем минути по-късно Рик Карсдорп получи шанс да изведе Рома напред в резултата, но ударът му бе спасен от Лоренцо Монтипо.

В добавеното време нервите на треньора на домакините Филипо Индзаги не издържаха и той бе изгонен от съдията заради невъздържаното си поведение. В 96-ата минута гостите първо получиха дузпа за нарушение на Дам Фулон, но ситуацията бе разгледана с ВАР и съдията отмени решението си.

След равенството Рома събра 44 точки и се завърна на третата позиция с една повече от Аталанта, а Беневенто е 15-и с 25.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"