ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Нападателят на Англия Хари Кейн записа още един рекорд на сметката си при загубата от Франция с 1:2 и отпадането на четвъртфиналите на Световното първенство в Катар. Той реализира единствения гол за своя тим в мача, разписвайки се от дузпа в 54-ата минута и изравнявайки Уейн Рууни по голове с националната фланелка - и двамата имат по 53..

Това беше четвърта дузпа, реализирана от Кейн на световни първенства. Така той стана футболистът с най-много отбелязани голове от бялата точка на Мондиали. Нападателят на Тотнъм можеше да вкара още една дузпа, но в 84-ата минута шутира над вратата и не успя да изравни резултата, което се оказа и фатално за "трите лъва", които приключиха участието си на турнира.