Аржентина размаза ОАЕ с 5:0 в последната си контрола преди Световното първенство в Катар от 20 ноември до 18 декември. Двубоят се изигра на стадион „Мохамед Бин Зайед“ в Абу Даби.

Анхел Ди Мария (25, 36) вкара два пъти и Лионел Меси (44) също се разписа при победата. Хулиан Алварес (17) и Хоакин Кореа (60) също бяха точни за аржентинците, които продължиха серията си без загуба до 36 мача.

"Гаучосите" доминираха тотално и поведоха в 17-ата минута чрез Алварес след асистенция на Меси, а Ди Мария вкара двата си гола през 11 минути в средата на полувремето. Секунди преди края на частта крилото можеше да оформи и хеттрик, но подаде на Меси и нападателят на Пари Сен Жермен бе точен на празна врата.

Кореа се разписа след точно час игра и оформи крайния резултат.

Аржентина ще се завърне в Катар в четвъртък и ще започне Световното първенство на 22 ноември срещу Саудитска Арабия. След това южноамериканците ще срещнат Мексико и Полша.