ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Камерун удари Бразилия с 1:0 на стадион „Лусаил“ в последния мач за двата тима от група G и поднесе поредния сензационен резултат на Световното първенство в Катар, който можеше да коства на "кариоките" първата позиция. До там можеше да се стигне, ако освен гола на Венсан Абубакар (90+2) в добавеното време за "неукротимите лъвове", в другата среща от групата тимът на Швейцария бе спечелил с едно попадение повече срещу Сърбия. В крайна сметка "кръстоносцитре" надвиха сърбите с 3:2 и завършиха втори в групата. Така Селесао спечели групата си и на 1/8-финалите ще срещне Южна Корея.

Бразилците доминираха през първата част, като още във 2-ата минута Дани Алвеш, който Със своите 39 години Дани Алвеш стана най-възрастният капитан на световни първенства, проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, но Родриго не успя да засече. Топката се озова в Антони, чийто шут беше блокиран. В 14-ата минута Мартинели пропусна първата отлична възможност за гол, след като засече с глава центриране на Фред и отправи удар от няколко метра, но Епаси се справи и изби в корнер.

В 34-ата минута Бразилия получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Дани Алвеш, но ветеранът стреля над вратата. Малко след това Антони проби отдясно и шутира от десетина метра, но не затрудни Епаси.

В последната минута на първото полувреме Мартинели проби отляво, навлезе навътре и от границата на пеналта шутира, но стражът на камерунците успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Родриго остана непокрит, но не намери очертанията на вратата. Малко след това Едерсон спаси бразилската врата. Нгамелеу се справи с Дани Алвеш отляво и центрира на далечната греда, където Мбемо засече с глава, но стражът на "селесао" демонстрира страхотен рефлекс и изби.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Пет минути след почивката Венсан Абубакар отправи удар по диагонала, който мина опасно покрай гредата. В 56-ата минута Мартинели отново се понесе отляво по крилото, навлезе навътре и шутира под гредата, но Епаси с бляскава реакция изби в корнер. След неговото изпълнение Милитао отрави коварен удар, но отново стражът на африканците се прояви с блестящ рефлекс. Малко след това той спаси и шут на Антони от 12-13 метра.

В 75-ата минута Педро намери Бруно Гимараеш пред границата на наказателното поле и халфът шутира, но не намери очертанията на вратата. Три минути след това Едерсон трябваше да се намесва след шут от около 20 метра на Нтчам.

Защитата на бразилците изпусна Абубакар, който с глава насочи в далечния ъгъл топката за 1:0 след страхотно центриране на Фай. Нападателят обаче свали фланелката си, докато празнуваше попадението, поради което получи втори жълт картон и беше изгонен. Четири минути след това Дани Алвеш центрира в наказателното поле, където Маркиньос свали за Мартинели, който стреля с глава, но ударът му не намери очертанията на вратата. В заключителните секунди Маркиньос свали с гърди към Гимараеш, който пропиля възможност за изравняване.

След загубата си Бразилия остана с 6 точки и завърши на първата позиция, а на 1/8-финалите ще срещне втория от група H Южна Корея. Камерун събра 4 точки и приключи на третото място, сбогувайки се с надпреварата.

ВИЖТЕ КЛАСИРАНИЯТА В ГРУПИТЕ!

КАМЕРУН - БРАЗИЛИЯ 1:0
1:0 Венсан Абубакар (90+2)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Удар на Антони е блокиран.
14 - Дейвис Епаси спаси удар с глава отблизо на Габриел Мартинели след центриране на Фред в наказателното поле.
20 - Едерсон се намеси решително след центриране на Чупо-Мотинг.
21 - Габриел Мартинели центрира в наказателното поле, а Габриел Жезус свали топката за Фред, който шутира, но Енцо Ебосе блокира удара с тяло.
33 - Дани Алвеш, освен за най-възрастен капитан на Световно, искаше да счупи рекорда и за голмайстор, след като пожела да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле и прехвърли стената, но и вратата.
37 - Дейвис Епаси спаси удар на Антони в далечния му ъгъл.
45 - Габриел Мартинели навлезе с дрибъл в наказателното поле, след което шутира директно и ударът му беше спасен.
45+1 - След центриране от корнер непокритият Родриго не намери очертанията на вратата.
45+2 - Нгамелеу се справи с Дани Алвеш отляво и центрира на далечната греда, където Мбемо засече с глава, но Едерсон спаси със страхотен рефлекс.
45+3 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Венсан Абубакар отправи удар по диагонала, който мина опасно покрай гредата.
56 - Мартинели навлезе в наказателното поле и шутира под гредата, но Епаси с бляскава реакция изби в корнер.
57 - Милитао отправи коварен удар след центрирането от корнера и Епаси пак спаси.
60 - Камерунският вратар отрази удар и Антони.
75 - Бруно Гимараеш шутира неточно от границата на наказателното поле.
78 - Едерсон се намеси след удар на Нтчам от средна дистанция.
84 - Рафиня навлезе с дрибъл отдясно в наказателното поле, след което отклони за Бруно Гимараеш, който шутира, но пътя на топката застана бранител на Камерун.
90+2 - ГОООЛ за Камерун! Абубакар с глава насочи в далечния ъгъл топката след страхотно центриране на Фай за 1:0, но свали фланелката си, докато празнуваше попадението, поради което получи втори жълт картон и беше изгонен с червен.
90+7 - Край на мача! Камерун удари Бразилия с 1:0 и завърши трети в групата, отпадайки от Световното.

Камерун: 16. Дейвис Епаси – 25. Нуху Толо , 4. Кристофър Ву, 24. Енцо Ебосе, 19. Колинс Фай – 8. Андре-Франк Замбо Ангиса, 15. Пиер Кунде  (6822. Оливие Нтчам), 6. Никола Мауми Нгамалеу (862. Жером Мбекели) – 20. Браян Мбемо (6412. Карл Токо Екамби), 10. Венсан Абубакар (К) , 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг
Резерви: 1. Симон Нгапандуетнбу, 2. Жером Мбекели, 5. Гаел Ондуа, 7. Жорж-Кевин Нкуду, 9. Жан-Пиер Нсам, 11. Кристиан Басогог, 12. Карл Токо Екамби, 14. Самуел Ум Гуе, 17. Оливие Мбазио, 18. Мартин Онгла, 21. Жан-Шарл Кастелето, 22. Оливие Нтчам, 26. Суаибу Мару
Селекционер: Рибогер Сонг

Бразилия: 23. Едерсон – 13. Дани Алвеш (К), 24. Бремер, 14. Едер Милитао , 16. Алекс Телеш (554. Маркиньос) – 15. Фабиньо, 8. Фред (5517. Бруно Гимараеш ) – 19. Антони (7911. Рафиня), 21. Родриго (5522. Евертон Рибейро), 26. Габриел Мартинели – 18. Габриел Жезус (6425. Педро)
Резерви: 1. Алисон, 12. Уевертон, 3. Тиаго Силва, 4. Маркиньос, 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета, 9. Ричарлисон, 11. Рафиня, 17. Бруно Гимараеш, 20. Винисиус, 22. Евертон Рибейро, 25. Педро
Селекционер: Тите

Стадион: "Лусаил", Лусаил
Съдия: Исмаил Елфат (САЩ)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР