Един от най-големите ни спортни таланти в момента - лекоатлетката Лиляна Георгиева, продължава да прави фурор. Детето-чудо този път блесна на Балканския шампионат в зала за юноши и девойки до 20 години, който се проведе вчера в Истанбул.

Припомняме, че 16-годишната Лили изригна с пет национални рекорда в различни възрастови категории на 1500 и 3000 метра преди седмица на държавното първенство в зала в Добрич. Сега неуморната възпитаничка на треньорката Радмила Станкович показа, че е като мълния и извоюва две балкански титла. Лили първо финишира за 4:20.01 минути на 1500 метра, което е нов национален рекорд, след което се окичи със злато и в щафетата 4 по 400 метра.

В надпреварата на 1500 метра на първия балкански шампионат за юноши и девойки в Истанбул Георгиева демонстрира отличната си форма. Състезателката на Тракия (Пловдив) отвя Гюлнааз Ускюн с близо 100 метра разлика. Туркинята финишира за 4:32.05 минути. Трета завърши Сара Ивакович от Сърбия, който записа 4:32.66 минути.

С това Лили подобри собствения си национален рекорд на 1500 метра, който постави преди седмица в Добрич. Тогава тя финишира за 4:20.49 минути, с което отвя постижения №1 за младша и старша възраст.

От днес Детето-чудо е отново в Добрич, където ще продължи подготовката си за международния турнир в Букурещ. Той ще бъде на 18 февруари. Лили ще бяга на 800 метра.