Левски победи словенския Копер с 2:1 в третата си контрола от лагера в хърватския курорт Умаг. Двубоят се игра в град Пореч, а головете за българския тим вкараха Найджъл Робърта и Стивън Петков. За словенците се разписа Церович. За столичани дебют записа 15-годишния Асен Митков.

Славиша Стоянович направи доста промени в стартовия състав и от първата минута в игра са Ребин Сулака, Симеон Славчев, Насиру Мохамед, Илия Юруков и Стивън Петков.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

"Сините" започнаха да атакуват още от първите секунди, а най-активен бе Здравко Димитров. Той първо бе близо до това да направи асистенция на Робърта, но миг преди холандеца да стреля, защитник изчисти топката. Минути по-късно крилото на младежкия национален отбор бе изведен от Насиру, финтира бранител и стреля, но стражът на Копер изби с мъка.

В 17-ата минута Левски поведе. Насиру Мохамед стигна до наказателното поле на противника, подаде към Здравко Димитров, който този изведе Найджъл Робърта, който реализира с удар в близкия ъгъл.

Звонимир Микулич загатна качествата си и спря удар на Баришич, който бе изведен сам срещу него в 23-ата минута. Пет минути по-късно Левски удвои аванса си. Насиру направи пореден отличен пробив, направи първо двойно с Робърта, а след това и със Стивън Петков. Ганаецът бе фаулиран, но топката попадна в Стивън Петков. Съдията даде авантаж, а нападателят на Левски я прати в мрежата на Копер за 2:0.

В 30-ата минута Мула Хюсеинович от Копер фаулира много грубо Патрик-Габриел Галчев и получи директен червен картон. За щастие младият талант бързо се върна в игра, а треньорът на Копер вкара друг играч на мястото на изгонения.

В 55-ата минута Копер вкара. След изпълнение на свободен удар, защитата на "сините" не се ориентира, топката попадна във футболиста Денис Церович, който непокрит в малкото наказателното поле на "сините" прониза влезлия на почивката Николай Кръстев.

Малко по-късно Левски можеше да вкара и трети гол. Здравко Димитров проби по левия фланг, намери Марин Петков, който обаче стреля слабо. Робърта пък изстреля мощен удар към вратата на съперника, но топката профуча покрай вратата.

Постепенно темпото на игра спадна.

Пет минути преди края играч на Копер излезе сам срещу вратаря Николай Кръстев, но стражът на "сините" спаси слабия удар.

След това положение в игра се появи Асен Митков. 15-годишният халф прави дебют с фланелката на първия тим.

Той успя да поиграе само две минути и съдията даде край на мача - 2:1 за Левски.

В предишните си две контроли "сините" записаха загуба от Домжале с 1:2 и победа над Подбескидзе с 1:0. На 30 януари Левски се изправя срещу Олимпия (Любляна).

Левски - Копер 2:1
Найджъл Робърта (17), 2:0 Стивън Петков (28), 2:1 Денис Церович (55)

Левски: 1. Звонимир Микулич (46- 12. Николай Кръстев), 3. Живко Атанасов (90- 27. Асен Митков) , 5. Ребин Сулака, 6. Ивайло Найденов, 22. Патрик-Габриел Галчев (77- 14. Матео Стаматов), 11. Здравко Димитров (62- 79. Мартин Петков), 8. Симеон Славчев (62- 28. Тома Даске), 18. Насиру Мохамед (77- 41. Георги Александров), 77. Илия Юруков, 9. Стивън Петков (46- 88. Марин Петков), 17. Найджъл Робърта (81- 86. Валери Божинов)
Резерви: 2. Николай Кръстев, 2. Алекс Петков, 41. Георги Александров, 14. Матео Стаматов, 28. Тома Даске, 27. Асен Митков, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков
Треньор: Славиша Стоянович

Копер: 25. Иван Варгич, 18. Матей Палчич, 28. Митя Вилер, 15. Май Митендорфер, 5. Денис Церович, 3. Горан Йозинович, 7. Ивица Губерац, 38. Адам Восняк, 22. Макс Барисич, 10. Даре Връсич, 11. Нардин Мулахусейнович
Резерви: 12. Давид Адам, 6. Дарко Мисич, 8. Иван Балта, 24. Марко Пежич, 17. Ян Бесир, 20. Нилдо, 90. Стефан Стеванович, 29. Никола Краинович, 32. Клаудиу Спинели 4. Алесандро Ахметай