ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Маги Джанаварова и Ники Кънчев в играта "Ефбет Лига" на Букмейкър БЛИЦ

Левски  победи Локомотив (София) с 1:0 в среща от 25-ия кръг на Еfbet лига.

Двубоят бе последен тест за "сините" преди дербито с ЦСКА на 17 април (понеделник), като се очаква за дербито Левски да е с нов треньор. Станимир Стоилов вече благодари на спонсорите на "сините" за съвместната им работа, което се прие като ясен знак, че няма да остане на "Герена". Преди двубоя с Локо (София) той получи фланелка с №250, подарък за 250-те му мача като треньор в родния елит.

Началото на срещата не предложи нищо интересно в първите минути, като вниманието бе приковано от възгласи по трибуните. Те бяха в подкрепа на Станимир Стоилов и срещу собственика Наско Сираков.

Първата по-опасна възможност в мача дойде в средата на полувремето. В 23-ата минута Уелтън получи пас от Андриан Краев и стреля с външен фалц, но покрай вратата.

Минута след това дойде и първият точен удар в срещата. Краев стреля по тревата, но твърде слабо за Бубакар Гайе.

В следващите минути вратарят на Локо се намеси още няколко пъти след удари на Кръстев и Краев, както и след опит за центриране на Роналдо.

Минути преди края и Ивелин Попов се озова в добра позиция, но ударът му бе блокиран от вратаря на съперника.

Левски все пак стигна до гол, макар в продължението с попадение на Филип Кръстев. Той овладя отбита топка след атака на Уелтън и я прати във вратата (1:0). След попадението всички играчи се събраха около треньора Станимир Стоилов в израз на подкрепа.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Втората част също започна с атаки пред вратата на Локомотив. Филип Кръстев опита изстрел в 50-ата минута, а в следващата атака перспективен пас на Ивелин Попов бе пресечен в последния момент.

След малко повече от час игра Краев опита да затрудни Гайе, но без резултат.

В последните минути на срещата играчите на Левски се прибраха в собствената си половина, а Локомотив натисна.

Последва опасен удар на Антонио Вутов покрай гредата в 86-ата минута, а в 90-ата попадение на Карлос Франса бе отменено заради засада.

Левски се настани на четвъртото място с 44 точки, докато Локомотив (София)  е девети с 34.

ЛЕВСКИ - ЛОКО (СОФИЯ) 1:0
1:0 Филип Кръстев (45+2')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1' Мощни възгласи в подкрепа на треньора на Левски Станимир Стоилов. Други пък освиркваха собственика Наско Сираков.
15' Нищо интересно пред двамата вратари в първия четвърт час. Левски вържи топката, но не може да създаде голови опасности.
23' Първа добра възможност в мача. Уелтън получи топката вляво и опита удар в обратния ъгъл, но неточно.
24' Нов удар към вратата на Локо! Андриан Краев стреля от дистанция по тревата, но без проблеми за Гайе.
29'  Гостите сбъркаха при изнасянето на топката, която беше отнета от Филип Кръстев, който напредна към наказателното поле и стреля ниско от дъгата пред него, но Гайе плонжира и улови.
33' Роналдо опита центриране към вратата на Локомотив, но вратарят на "железничарите" се намеси.
35' Нов шанс за Левски! Топката бе върната към Краев, който стреля от границата на наказателното поле, но Гайе отново нямаше проблеми и изби.
40' Ивелин Попов бе изведен в добра позиция от Уелтън, но топката му избяга на мокрия терен и ударът му в близкия ъгъл бе блокиран от скъсилия ъгъла Гайе.
45+2'  ГООООЛ за Левски! Пробив на Уелтън по лявото крило завърши с остро центриране, топката бе отбита, но попадна в краката на Филип Кръстев, който я прати във вратата за 1:0.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.
50' Удар на Филип Кръстев към вратата на Локо, но топката се отби в тялото на играч на Левски.
51' Нова възможност за "сините", но подаването на Ивелин Попов в наказателното поле бе отбито.
65 Краев стреля директно от пряк свободен удар от над 25 метра, който беше точен, но гамбийският вратар на Локомотив успя да избие.
66' Феновете на Левски запалиха факли по трибуните и се забавляват.
85' Уелтън опита удар, но не намери добре топката и тя напусна очертанията на терена.
86'  Антонио Вутов отправи хубав удар към вратата на Левски, но покрай гредата.
90' ОТМЕНЕН ГОЛ! Карлос Франса получи топката
90+4' Край на срещата. Напрежение между играчи на двата тима, но не се стигна до нищо по-сериозно.

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев  – 18. Роналдо (72' 11. Джавад Ел Джемили) , 10. Ивелин Попов (90+3  24. Борислав Рупанов), 17. Уелтон (90+3 27. Асен Митков)  – 9. Риакрдиньо (79  88. Марин Петков)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев
Треньор: Станимир Стоилов

Локомотив СофияЛОКОМОТИВ (СФ): 1. Бубакар Гайе – 44. Божидар Кацаров, 33. Алан Диас, 5. Дейвид Малембана – 22. Ивайло Найденов  (67'  12. Брунов Франко) , 26. Красимир Милошев  (60  8. Мартин Райнов, 89. Матеус Дуарте, 39. Антонио Вутов , 94. Юлиан Ненов (67 13. Селсо Рапосо )  – 29. Станислав Костов (60  70. Димо Бакалов), 11. Карлос Франса
Резерви: 24. Александър Любенов, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР