ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Капитанът на Левски Пламен Андреев бе много щастлив след победата с 1:0 като гост на Ботев (Пловдив) в първия мач на реконструирания стадион „Христо Ботев“. Това бе 19-а суха мрежа за младока през сезона в Efbet Лига (б.а. - "сините" са с 20, като една е на сметката на Николай Михайлов). Така Пацо влезе в Топ 10 на вратарите с най-дълга серия без допуснат гол в родния шампионат.

„Труден мач, но трите точки са за Левски. Невероятна атмосфера в Пловдив. Дано да има повече мачове в България пред такава публика“, коментира Андреев след успеха в Пловдив в събота вечер.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

В момента 18-годишният страж е в серия от 8 шампионатни мача без допуснат гол, като в тях тимът има 6 победи и 2 равенства. За последно той инкасира попадение при визитата на Пирин (1:1), когато Мартин Смоленски му вкара в 45-ата минута. Така вече 765 минути – 12 часа и 45 минути не е инкасирал попадение.

Изненада: Капитанът на Левски стана №1 в света

Андреев изпревари на десетата позиция бившия страж на "сините" и настоящ на Славия Георги Петков, който през сезон 2015/16 не пуска попадение 748 минути с екипа на "белите" от "Овча купел". Пламен е и най-младият в класацията.

За Андреев и съотборниците му предстои домакинство на Септември (София) в междинния кръг в Еfbet Лига. Мачът на „Герена“ е в четвъртък от 20:30 часа.