Шампионът Лудогорец завърши 0:0 с гостуващия Мидтиланд на стадион "Хювефарма Арена" и спечели точка в последния си мач от група "F", препъвайки датчаните в борбата им за едно от първите две места. В другата среща от групата Спортинг (Брага) и Цървена звезда си вкараха по един гол за 1:1 в Портуалия, а ремито помогна на сръбския гранд да приключи на първата позиция.

Гостите от Дания започнаха по-активно и още в първите минути на три пъти застрашиха вратата на Серджио Падт, който се намеси решително след удари на Пионе Систо и Шарлис, а Николас Дир пък не намери целта.

Лека полека "орлите" изравниха играта и започнаха да поглеждат по-често в предни позиции. Доминик Янков отправи първия точен удар за българския шампион в 18-ата минута, но не затрудни вратаря Льосъл, който малко след това спаси диагонален удар на Кирил Десподов.

В заключителните десетина минути на първата част Лудогорец имаше инициативата и застраши датската врата с удари на Гонсалвеш и Десподов. В първия случай Льосъл се намеси решително, а след това при изпълнение на пряк свободен удар от Десподов топката се отби в стената и излезе в аут.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката датчаните опитаха натиск, но до големи опасности пред вратата на Падт не се стигна. В 57-ата минута Андерсон центрира опасно към Жуниор Брумадо, но Игор Пластун се намеси решително и изби топката. Четири минути след това Клод Гонсалвеш не получи дузпа след падане в наказателното поле и преглеждане на ситуацията с ВАР.

Гостите продължиха да са по-настоятелни, но страхотни изяви на Серджио Падт след удари на Шарлис и Евандер на два пъти ги разочароваха. Датчаните натискаха в търсена на победата и в 84-ата минута Стафан Баджи за малко не си вкара гол, след като изрита силно топката от далечна дистанция по посока своята врата, а тя се удари в напречната греда. Две минути след това Падт направи ново спасяване след удар с глава на Исаксен. В добавеното време пък Елвис Ману можеше да донесе победата на Лудогорец, но от изгодна позиция след пас на Десподов не намери целта.

След равенството Лудогорец завърши с 2 точки на последното място, а Мидтиланд остана трети с 9 пункта и ще участва в Лигата на конференциите напролет. Цървена звезда и Спортинг (Брага) продължават към елиминациите на Лига Европа. Сръбският гранд се класира директно на 1/8-финалите, а португалците ще играят плейоф по пътя за тях.

ЛУДОГОРЕЦ - МИДТИЛАНД 0:0

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача
2 - Густав Исаксон ангажира с особата си част от лудогореските бранители, а след това пусна и за непокрития Николас Дир, който не намери целта
5 - Серджио Падт се намеси решаващо след центриране на Исаксен и удар на Систо отблизо
6 - При корнера нидерландският страж акробатично спаси удар с глава на Шарлис
8 - Оливие Вердон успя да изчисти топката след остър пас на Исаксен
18 - Доминик Янков отправи първия точен удар за Лудогорец, но не затрудни вратаря на Мидтиланд
19 - Десподов с диагонален удар предизвика второ спасяване от Льосъл
25 - Искаксен шутира от далечно разстояние в аут
35 - Клод Гонсалвеш се измъкна отдясно и шутира мощно в близкия ъгъл, а Льосъл се намеси с блестяща намеса
40 - Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар, а топката се отби в стената и излезе в корнер
45+1 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме
53 - Жуниньо отправи неточен удар от далечна дистанция
57 - Игор Пластун се намеси решително при центриране на Йоел Андерсон към Жуниор Брумадо
61 - Клод Гонсалвеш падна в наказателното поле и претендираше, че е бил ударен в главата от Жуниньо, но и след намесата на ВАР не бе отсъдена дузпа
63 - Пиерос Сотириу получи травма и даде знак, че няма възможност да продължи срещата. Така Станислав Генчев принудително трябваше да пусне на негово място Елвис Ману.
65 - Неточен удар на Клод Гонсалвеш от далеч
70 - Систо намери добре отдясно Шарлис, който отправи удар от малък ъгъл и Падт спаси
74 - Серджио Падт направи фантастично спасяване след удар на Евандер по земя от близка дистанция
77 - Евандер шутира отдалеч и отново Падт се намеси решително
84 - ГРЕДА за Мидтиланд! Стефан Баджи изрита топката от границата на наказателното поле към вратата на Падт и за малко не си вкара автогол, след като тя се удари в напречната греда
86 - Паулиньо центрира на далечната греда и Исаксен отправи удар с глава, а Падт за пореден път спаси
90+2 - Кирил Десподов изведе страхотно Елвис Ману, който с едно докосване имаше възможност да се разпише, но не намери целта
90+4 - Край на мача! Лудогорец и Мидтиланд завършиха 0:0 в последния си мач от групата

PFC Ludogorets 1945 RazgradЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 22. Жордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 4. Сисиньо , 23. Мануел Кафумана (90+5 6. Шакил Пинас), 8. Клод Гонсалвеш, 25. Стефан Баджи, 11. Кирил Десподов , 19. Пиерос Сотириу (63 10. Елвис Ману), 64. Доминик Янков (76 29. Дорин Ротариу)
Резерви: 67. Дамян Христов, 71. Кристиян Кахлина, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 10. Елвис Ману, 29. Дорин Ротариу, 51. Илкер Будинов, 75. Петър Георгиев, 79. Тихомир Димитров
Tреньор: Станислав Генчев

FC MidtjyllandМИДТИЛАНД: 1. Йонас Льосъл, 29. Паулиньо  (87 28. Ерик Святченко), 73. Жуниньо, 14. Хенрик Далгдаард, 6. Йоел Андерсон, 44. Николас Дир (78 2. Дион Куулс), 10. Евандер, 35. Шарлис , 74. Жуниор Брумадо (68 24. Оливер Сьоренсен), 7. Пионе Систо (78 53. Виктор Линд), 45. Густав Исаксен
Резерви: 16. Елиас Рафри Олафсон, 30. Джаред Томпсън, 2. Дион Куулс, 24. Оливер Сьоренсен, 28. Ерик Святченко. 48. Мадс Хансен, 53. Виктор Линд, 54. Оскар Фрауло, 58. Арал Симсир
Tреньор: Бо Хенриксен

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Тобиас Щилер (Германия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия