Лудогорец загуби с 0:1 от Цървена звезда в предпоследния си мач от група "F" на Лига Европа. Автор на единственото попадение в срещата в Белград стана Мирко Иванич, който се разписа в 57-ата минута и това се оказа достатъчно за тима на Деян Станкович да вземе трите точки.

Загубата изхвърля Лудогорец от европейската сцена. "Орлите" щяха да съхранят надежди за участие в Европа и през пролетта, ако бяха спечелили днес. Припомняме, че Лудогорец отстъпи с 0:1 на Цървена звезда и в Разград, като остава на последното място само с 1 точка в актива си. Сръбският гранд оглавява класирането с 10 точки, вторият Брага има 9, след като тази вечер падна с 2:3 от Мидтиланд. Датският тим събра 8 точки и е на третата позиция, която дава право на участие в Лигата на конференциите през пролетта. Именно Мидтиланд е съперник на Лудогорец в последната среща от група "F" на Лига Европа - на 9 декември от 22:00 часа.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Двубоят на стадион "Райко Митич" в Белград се игра пред около 15 хиляди деца. Припомняме, че Цървена звезда получи наказание от УЕФА за една среща пред празни трибуни заради инцидентите, предизвикани от техни фенове в домакинството на Мидтиланд. Европейската футболна централа обаче позволява на стадиона да присъстват деца до 14-годишна възраст, от което "звездашите" се възползваха и се радваха на подкрепа и срещу Лудогорец, пускайки безплатен вход за малчуганите. Условието е на всеки 7 деца да има по един пълнолетен придружител.

Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев изненада съперника с вратарска рокада. Вместо Кристиян Кахлина, който традиционно пазеше в европейските мачове, тази вечер под рамката застана Серджио Падт. Той пази на висота, намесвайки се решително в няколко ситуации. В защита пък вместо Оливие Вердон игра Георги Терзиев, който си партнираше с Игор Пластун. По двете крила нападаха Кирил Десподов и Мавис Чибота, а на върха на атаката - Пиерос Сотириу.

Бившият вратар на Лудогорец Милан Борян пази вратата на Цървена звезда и не позволи да му бъде отбелязан гол.

Срещата започна с натиск на сърбите, но "орлите" се отбраняваха успешно. До средата на първата част чисто голово положение пред двете врати нямаше. В 29-ата Лудогорец можеше да открие резултата, след като Клод Гонзалвеш се оказа на отлична позиция фронтално срещу Милан Борян. Бившият страж на "орлите" обаче се намеси решително и спаси. В 38-ата минута и Серджио Падт демонстрира класата си, отразявайки изстрел на Мирко Иванич.

Малко преди приключването на първото полувреме Кирил Десподов бе фаулиран от противник и получи медицинска помощ, като напусна накуцвайки терена. Националът ни обаче стисна зъби и излезе за втората част. В 54-ата минута Десподов падна за дузпа между двама играчи на Звезда, но съдията Хосе Мария Санчес от Испания остана безмълвен. Секунди след това Милан Павков пробва да вкара от малък ъгъл, Падт спаси.  В 57-ата обаче сърбите поведоха в резултата. Икоко не успя да изчисти топката, която му беше отнета от Мирко Иванич, който напредна и от около 25 метра отправи топовен изстрел, пронизвайки Падт и разписвайки се в горния му ляв ъгъл - 1:0.

До края сърбите бяха по-активни, а футболистите на Станислав Генчев разчитаха предимно на контраатаки. Серджио Падт спаси опасни удари на Павлов и Иванич, а0 в добавеното време резервата Дорин Ротариу можеше да изравни за Лудогорец, но Милан Борян се намеси решително и срещата завърши 1:0.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Мирко Иванич (57)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
1 - Шанс за сърбите още в началните секунди. Еракович засече с глава центрираната топка, изпращайки я над вратата на Лудогорец.
7 - Удар на Пиерос Сотириу прелетя над вратата, пазена от Милан Борян.
18 - Неточен изстрел на Мавис Чибота.
29  Отличен шанс за Лудогорец. Икоко пусна пас по земя, а Десподов хитро пропусна топката за Сотириу. Кипърският нападател продължи към Клод Гонзалвеш, който стреля силно фронтално срещу Милан Борян, но бившият страж на Лудогорец се намеси решително и спаси.
38  Мощен изстрел по земя от дистанция на Мирко Иванич, Серджио Падт изби в корнер.
44  Притеснителни новини - Кирил Десподов изглежда се контузи. Играчът на Лудогорец падна на земята след фаул на Еракович. Десподов веднага получи медицинска помощ, след което се изправи на крака и накуцвайки излезе от терена.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме. Участието на Десподов през втората част е под въпрос.
-------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме. Десподов продължава участие, стискайки зъби.
54 - Десподов падна за дузпа между двама играчи на Цървена звезда, които го притиснаха и не му позволиха да нанесе завършващия удар, съдията остана безмълвен.
54  Отлична намеса на Падт, който с една ръка изби топката след силен удар от малък ъгъл на Милан Павков.
57  ГОЛ! 1:0 за Цървена звезда. Икоко не успя да изчисти топката, която му беше отнета от Мирко Иванич, който напредна и от около 25 метра отправи топовен изстрел, пронизвайки Падт и разписвайки се в горния му ляв ъгъл.
62 - Изстрел на Павков по земя, топката прелетя покрай дясната греда на вратата на Лудогорец в аут.
65  Станислав Генчев прави две смени. Елвис Ману влиза на мястото на Десподов, Клод Гонзалвеш е заменен от Мануел Шоу.
71  Серджио Падт спаси удар на Иванич.
77  Мавис Чибота излиза, в игра за Лудогорец влиза Дорин Ротариу.
88  Стефан Баджи е заменен от Димитър Митков
90 - Марко Лазетич пропусна да вкара за домакините, стреляйки покрай лявата греда в аут.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3  Дорин Ротариу стреля от над 20 метра, Милан Борян улови топката.
90+4 - Край на мача. Лудогорец загуби с 0:1 от Цървена звезда.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: 82.Милан Борян, 2.Милан Гаич , 25.Страхиня Еракович , 15.Александър Драгоевич, 6.Радован Панков, 55.Славолюб Сърнич , 18.Ниегош Петрович (67  7.Ненад Кръстчич ), 8.Гуелор Канга (81  35.Секо Саного), 10.Александър Катай (46  31.Ел Фарду Бен Набуане), 4.Мирко Иванич , 9.Милан Павков (81  23.Марко Лазетич)
Резерви: 1.Зоран Попович, 7.Ненад Кръстчич, 11. Филипо Фалко, 21. Петар Станич, 23.Марко Лазетич, 31.Ел Фарду Бен Набуане, 35.Секо Саного
Треньор: Деян Станкович

ЛУДОГОРЕЦ:
1.Серджио Падт, 6.Шакил Пинас, 5.Геoрги Терзиев, 30.Игор Пластун, 22.Джордан Икоко, 25.Стефан Баджи (88  45.Димитър Митков), 8.Клод Гонзалвеш (65  23.Мануел Шоу), 11.Кирил Десподов (65  10.Елвис Ману), 13.Мавис Чибота (77  29.Дорин Ротариу), 64.Доминик Янков, 19.Пиерос Сотириу
Резерви: 67.Дамян Христов, 71.Кристиан Кахлина, 10.Елвис Ману, 23.Мануел Шоу, 24.Оливие Вердон, 29.Дорин Ротариу, 45.Димитър Митков, 74.Хюсеин Кельовлуев, 79.Тихомир Димитров
Треньор: Станислав Генчев

Белград, ст. „Райко Митич“
Съдия: Хосе Мария Санчес (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия