Георги Костадинов записа пълни 90 минути за АПОЕЛ (Никозия) при успеха с 1:0 над Дила Гори в третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите. Тимът на бившия национал на България бе спечелил и първия двубой в Грузия при това с 2:0. Сега точен за кипърския гранд бе Диемерчи Ндонгала веднага след почивката. Съперник на плейофа вече ще бъде далеч по-сериозен отбор в лицето на белгийския Гент. В първия двубоя АПОЕЛ е домакин.

В друг мач от третия по сила турнир на УЕФА Юлиян Ненов - бивш играч на Ботев (Враца) и Локомотив (София), започна като титуляр за добре познатия у нас Хамрун като гост на Ференцварош. Сблъсъкът между двата тима бе решен още преди седмица в Малта, когато унагарският гранд спечели с лекота с 3:0. Сега ранен гол на Мбонг даде лъч надежда на гостите, че могат да направят внушителен обрат и успех с 3:0, какъвто постигна хитът в Шампионска лига Клаксвик от Фарьорски о-ви преди месец. Това обаче не се случи, а домакините все пак обърнаха двубоя чрез Адама Траоре и Бамбас Варга. В същото време Ненов остана на терена до 60-ата минута, както бе и преди седмица.

В следващата фаза продължава и Динамо (Киев) след трудно 2:1 над гръцкия Арис, както и ПАОК, който разби Хайдук (Сплит) с 3:0 в Солун и го елиминира след 0:0 в първата среща.

РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ РЕВАНШИТЕ В ТРЕТИЯ КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ НА ЛИГАТА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ:
Актобе - Сепси 0:1 (в първия мач 1:1, общ резултат 1:2)
Погон Шчечин - Гент 2:1 (в първия мач 0:5, общ резултат 2:6)
Линкълн Ред Импс - Балкани 1:3 (в първия мач 0:2, общ резултат 1:5)
Пюник - Бодьо/Глимт 0:3 (в първия мач 0:3, общ резултат 0:6)
Макаби Тел Авив - АЕК Ларнака 1:0 (в първия мач 1:1, общ резултат 2:1)
Динамо Киев - Арис Солун 6:5 след дузпи, 2:1 в редовното време (в първия мач 0:1, общ резултат 2:2)
Рига - Твенте 0:3 (в първия мач 0:2, общ резултат 0:5)
Гзира Юнайтед - Виктория Пилзен 0:2 (в първия мач 0:4, общ резултат 0:6)
Бран - Арука 3:1 (в първия мач 1:2, общ резултат 4:3)
АПОЕЛ Никозия - Дила Гори 1:0 (в първия мач 2:0, общ резултат 3:0)
Ференцварош - Хамрун 2:1 (в първия мач 6:1, общ резултат 8:2)
Нордселанд - ФКСБ 2:0 (в първия мач 0:0, общ резултат 2:0)
ЛЕВСКИ - Апоел Беер Шева 2:1 (в първия мач 0:0, общ резултат 2:1)
Аустрия Виена - Легия Варшава 3:5 (в първия мач 2:1, общ резултат 5:6)
ПАОК Солун - Хайдук Сплит 3:0 (в първия мач 0:0, общ резултат 3:0)
Мидтиланд - Омония Никозия 5:1 (в първия мач 0:1, общ резултат 5:2)
Бешикташ - Нефтчи Баку 2:1 (в първия мач 3:1, общ резултат 5:2)
Неман Гродно - Целие 1:4 (в първия мач 0:1, общ резултат 1:5)
Осиек - Адана Демирспор 3:2 (в първия мач 1:5, общ резултат 4:7)
КА Акурейри - Брюж 1:5 (в първия мач 1:5, общ резултат 2:10)
Партизани - Валмиера 1:0 (в първия мач 2:1, общ резултат 3:1)
Суифт Хесперандж - Струга 2:1 (в първия мач 1:3, общ резултат 3:4)
Спартак Търнава - Лех Познан 3:1 (в първия мач 1:2, общ резултат 4:3)
Риека - Б36 2:0 (в първия мач 3:1, общ резултат 5:1)
Марибор - Фенербахче 0:3 (в първия мач 1:3, общ резултат 1:6)
АЗ Алкмаар - Санта Колома 2:0 (в първия мач 1:0, общ резултат 3:0)
Люцерн - Хибърниън 2:2 (в първия мач 1:3, общ резултат 3:5)
Дери Сити - Тобол Костанай 5:6 след дузпи, 1:0 в редовното време и прод. (в първия мач 0:1, общ резултат 1:1)
Хартс - Розенборг 3:1 (в първия мач 1:2, общ резултат 4:3)
Партизан - Сабах 5:4 след дузпи, 2:0 в редовното време и прод. (в първия мач 0:2, общ резултат 2:2)
Дебрецен - Рапид Виена 0:5 (в първия мач 0:0, общ резултат 0:5)