Локомотив (Пловдив) победи чешкия Словачко с 1:0 в двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, първи мач за "смърфовете" в Европа този сезон.

Пловдивчани започнаха по-активно срещата, но гостите първи затрудниха вратата на съперника с удар в деветата минута. Локо отвърна едва в 23-ата, но ударът на Салинас бе твърде слаб.

След половин час игра дойдоха първите наистина опасни положения за гол, но Димитър Илиев и Даниел Холцер се разминаха с гола. Чехите имаха още една възможност минути по-късно, но Ян Калабишка стреля неточно.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Минути след подновяването на играта Георги Минчев пропусна най-доброто положение за Локомотив, но стреля встрани. Четвърт час по-късно и Конър Руан пропусна от подобна позиция вляво от вратата.

Интересен момент беляза мача в 75-ата минута, когато главният съдия Карим Абед се контузия и четвъртият рефер Ерик Ваталие трябваше да довърши мача.

Минута преди края на редовното време Локомотив стигна до гол. Георги Минчев опита удар, топката бе отбита, но на пътя й се оказа връхлитащият Петър Витанов, който с бомбен шут порази целта.

Чехите тръгнаха с всички сили да връщат гола и бяха близо до това в продължението, когато Лукаш Садиле получи топката сам в наказателното поле, но не я уцели добре.

До края нов гол не падна и Локо взе аванс преди реванша идния четвъртък (29 юли),

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЛОВАЧКО 1:0
1:0 Петър Витанов (89')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9' Първа възможност в мача. Тя е за гостите. Удар на Лукаш Садилек от далечна дистанция бе блокиран от Артур Крачун.
15' Още един шанс за гостите. Пиргов не се ориентира добре след "английски тъч", но Гомис изчисти в корнер.
23' Първа по-добра възможност за Локомотив! Илиев комбинира със Салинас в центъра, той направи двойно с Умарбаев, но ударът му беше твърде слаб.
32'  Страхотна атака на Локомотив! Руан Димитър Илиев в наказателното поле, но той не се възползва и не нанесе хубав завършващ удар.
35'  Невероятна намеса на Пиргов! Сисилия свали за Даничек, той изведе Холцер сам срещу Пиргов, но вратарят на Локо излезе навреме не позволи да бъде преодолян.
39'  Опасност пред вратата на Локо, отбраната увисна, топката стигна до Ян Калабишка, който стреля по диагонал, но не намери вратата.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част. Няма смени в двата тима.
51'  Най-добрата възможност за Локо в мача! Конър Руан изведе Георги Минчев, той стреля по диагонал, но покрай вратата.
62' Удар на Навратил с глава към вратата на Локомотив, но твърде слаб.
65'  Локомотив отвърна с контраатака! Конър Руан се озова на добра позиция и отправи удар в близкия ъгъл, но Филип Нгуйен отби в корнер.
75'  Главният съдия Карим Абед се контузия. Четвъртият рефер Ерик Ваталие ще довърши мача.
89'  ГООООЛ за Локомотив (Пловдив)!!! Петър Витанов засече топката от границата на наказателното поле и от воле я прати в мрежата за 1:0.
90' Осем минути продължение на мача.
90+2'  ГОЛЯМ ПРОПУСК НА ГОСТИТЕ! Сицилия свали с глава към Лукаш Садилек, той се оказа съвсем сам в наказателното поле, но не успя да я уцели добре и отбраната на Локо се справи.
90+8' Край на мача!

Лок. Пловдив (Bul)Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов - 44. Николай Николаев (64  20. Милош Петрович), 4. Кристиан Гомис, 25. Артур Крачун, 2. Алексий Биков , 11. Конър Руан - 34. Петър Витанов , 39. Парвизджон Умарбаев (90  28. Айвън Ангелов) - 16. Лукас Салинас (85  6. Емил Янчев), 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев
Резерви: 71. Лукас Редер, 5. Мартин Паскалев, 15. Георги Мавродиев, 19. Александър Иванов
Старши треньор: Александър Тунчев

Словачко (Cze)Словачко: 1. Филип Нгуйен - Петър Райберк, 6. Станислав Хофман, 3. Михал Кадлец, 19. Ян Калабишка - 18. Лукаш Садилек, 28. Властимил Даничек, 20. Марек Хавлик - 10. Ян Навратил (76  11. Милан Петржела), 22. Реджино Сисилия, 21. Даниел Холцер (55  15. Вацлав Юречка)
Резерви: 25. Вит Немрава, 91. Павол Байза, 4. Яромир Срубек, 8. Даниел Маречек, 9. Филип Вечета, 13. Михал Кохут, 14. Йозеф Дивишек, 16. Патрик Шимко, 26. Мартин Кудела, 29. Марко Мердович
Старши треньор: Мартин Шведик

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Карим Абед (Франция)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия