Лудогорец II завърши есенния полусезон и годината с победа. Талантите на шампионите спечелиха с 2:0 срещу Дунав в отложен мач от 18-ия кръг на първенството във Втора лига, игран на стадион "Гнездо на орли".

В 5-ата минута Хюсеин Кельовлуев пусна прострелно по тревата за Рай Насименто, но техничарят от няколко метра прати топката във външната страна на мрежата. В 9-ата "орлите" предизвикаха разбъркване в наказателното поле на гостите, удар на Кельовлуев беше блокиран, а при добавката Йоан Йорданов стреля слабо и в ръцете на Даниел Николов.

При подобна ситуация и Методий Стефанов опита удар в 15-ата минута, но встрани от целта. В 28-ата минута центриране отдясно на Цветослав Петров бе зачетено с глава от Рай Насименто. Ударът обаче бе спасен от вратаря на Дунав. В 42-ата минута отбраната на гостите капитулира след ъглов удар, изпълнен от Цветослав Петров. Петър Караангелов бе най-съобразителен в малкото наказателно поле и отбеляза за 1:0.

След подновяването на играта Цветослав Петров в 55-ата минута изведе добре влезлия като смяна Росен Иванов, който потърси далечния ъгъл от границата на наказателното поле, но Даниел Николов успя да извади в корнер. Минута по-късно Рай Насименто шутира, топката рекошира в крак на съперник и влетя в мрежата за 2:0.

Малко по-късно Георги Вълчев от Дунав бе изгонен с директен червен картон, защото без топка удари в лицето футболист в зелено. В 87-та минута Рай имаше възможност да оформи класиката с второ попадение, но от добра ситуация стреля в ръцете на стража на съперника.

"Доволни сме, че завършихме годината с успех. Момчетата имаха нужда от тази победа, защото в няколко срещи през сезона спортното щастие не бе на наша страна. Днес отборът игра с пределна мотивация, въпреки лошите атмосферни условия, и заслужава поздравления", коментира старши треньорът на втория отбор на Лудогорец Валери Венков.

ЛУДОГОРЕЦ II - ДУНАВ (Русе) 2:0
1:0 Петър Караангелов (42), 2:0 Рай Насименто (56)

Лудогорец II: Дамян Христов, Бранимир Костадинов, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Димитър Илиев, Методий Стефанов, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров капитан, Рай Насименто, Петър Караангелов, Йоан Йорданов

Дунав: Даниел Николов, Стоян Предев, Илия Миланов капитан, Георги Иванов, Георги Вълчев, Симеон Вешев, Кристиян Господинов, Никола Тотев, Денислав Минчев, Радослав Великов, Милен Маринов