ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Лудогорец победи сръбския гранд Цървена звезда с 3:2 в третата си контрола от зимния лагер в Турция, пред погледа на собствениците на клуба Кирил и Георги Домусчиеви, записвайки първи успех в проверките.

В първите две контроли на турска земя "орлите" загубиха с 1:2 от Хановер и завършиха наравно 1:1 с полския Заглембе.

Лудогорец започна вихрено мача и още в 3-ата минута Якуб Пьотровски напредна добре в наказателното поле, а топката стигна до Игор Тиаго, който се ориентира бързо и отправи удар, който обаче срещна левия страничен стълб на Милан Борян.

Разградчани поведоха още в 9-ата минута на мача, когато пас на Доминик Янков намери непокрития Игор Тиаго и той  от няколко метра простреля бившия страж на "орлите" Милан Борян за 1:0.

Цървена звезда организира интересна атака в 19-ата минута, но центрирането на Букари срещна напречната греда на Серджио Падт и излезе в аут. В ответната атака Текпетей с левия крак намери на прекрасна позиция Якуб Пьотровски, който бе очи в очи със стража на Звезда, но полузащитникът на "орлите" стреля право във вратаря, който неутрализира опасността.

Само три минути след това отново Текпетей създаде опасност пред вратата на противника с хубаво подаване, но играч на "зелените" пропусна от чиста позиция, а Борян отново се прояви с фантастична намеса. Цървена звезда можеше да изравни резултата, след като топката бе центрирана отдясно за Стефан Митрович, който отправи изстрел с глава, но Серджио Падт направи страхотно спасяване, отклонявайки топката в напречната греда.

Десет минути преди края на първата част Бърнард Текпетей достигна до топката в наказателното поле и я прати покрай вратаря за 2:0.

Минута по-късно Кирил Десподов получи хубав пас по дясното крило и пусна топката около точката на дузпата за Игор Тиаго, който не сгреши и се разписа за 3:0.

Краят на първата част бе белязан от грозни сцени, след като Канга скочи остро на Антон Недялков след фаул на българина.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Втората част започна неприятно за Лудогорец. Диниш Алмейда получи контузия в коляното и трябваше да бъде изнесен на носилка и заменен принудително.

Матиас Тисера бе изведен сам срещу вратаря на съперника в 58-ата минута, аржентинецът стреля, но Борян спаси. От последвалия ъглов удар топката се озова във Франко Русо, който не се поколеба да отправи силен удар от границата на наказателното поле, но отново бившият страж на Лудогорец отрази удара към вратата на сърбите.

Четвърт час преди края Цървена звезда стигна до гол след атака отдясно, топката попадна у Мирко Иванич на границата на наказателното поле и той със силен удар преодоля Падт за 1:3.

Минута по-късно Матиас Тисера стреля неточно от опасна позиция, след което имаше претенции, че е бил задържан, но реферът не ги уважи и даде знак играта да продължи.

В последната минута от редовното време исканият от Лудогорец преди време Алекс Виго се разписа за крайното 3:2.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 3:2
1:0 Игор Тиаго (9'), 2:0 Бърнард Текпетей (35'), 3:0 Игор Тиаго (36'), 3:1 Мирко Иванич (76'), 3:2 Алекс Виго (90')

Лудогорец (Bul)ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт (54' - 12. Симон Слуга) – 16. Аслак фон Витри (54' - 5. Георги Терзиев), 24. Оливие Вердон (54' - 32. Игор Пластун), 61. Диниш Алмейда (48' - 22. Франко Русо), 3. Антон Недялков (54' - 14. Дени Групер) – 6. Якуб Пьотровски (54' - Мануел Шоу), 30. Педро Нареси, 64. Доминик Янков (54' - 20. Нонато) – 37. Бернард Текпетей (54' - 17. Жоржиньо), 9. Игор Тиаго (54' - 10. Матиас Тисера), 11. Кирил Десподов (54' - 90. Спас Делев)

Цървена звезда (Srb)ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: 82. Милан Борян – 76. Лазар Николич, 25. Страхиня Еракович, 19. Неманя Милунович, 16. Иракли Азаров – 33. Срджан Мияйлович, 8. Канга, 4. Мирко Иванич – 11. Осман Букари, 72. Александар Пешич, 80. Стефан Митрович

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023