Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Лудогорец постигна трета поредна победа на лагера си в Австрия - 2:0 над петия в Швейцария Санкт Гален.

В предишните си две контроли „орлите“ победиха с 5:0 словенския Приморие, както и 1:0 над Слован (Братислава). Дебют записаха новите попълнения Едвин Куртулуш и Дерой Дуарте.

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев заложи на почти всичко най-добро, без отсъстващите Якуб Пьотровски и Квадво Дуа. Титулярни места в трети пореден мач получиха Тодор Неделев и Ивайло Чочев, което е ясен знак, че Георги Дерменджиев е доволен от българските халфове.

В 13-ата минута Вилем Гьобелс, надигра Диниш Алмейда и стреля силно, но Серджио Падт блесна с отлично спасяване. Лудогорец направи добра атака в 29-ата минута, когато Неделев стреля, но топката се отби в Рик и не затрудни вратаря на Санкт Гален. В 31-ата минута българският шампион почти поведе. След изпълнение на корнер Чочев се извиси и стреля с глава. Топката отиде към Нареси, който би, но защитник на швейцарците изби. Кълбото обаче се озова във Вердон, който би веднага, като топката се удари от горната част на напречната греда и излезе в аут.

В 36-ата минута Лудогорец поведе. Рик Джонатан проби отдясно, направи двойно с Аслак Фон Витри и центрира към Ивайло Чочев, който с глава не остави шансове на Ватковяк – 1:0. В 44-ата минута „орлите“ създадоха нова добра атака, която завърши с опасен изстрел на Тодор Неделев, отразен от вратаря на Санкт Гален.

На полувремето Георги Дерменджиев направи само една промяна, пускайки в игра Бърнард Текпетей вместо Кайо Видал. Останалите 10 бяха същите. Именно пред Текпетей се откри добра възможност в 55-ата минута, но ударът му с глава не затрудни вратаря на швейцарците. В този момент на терена се появи и новият играч на „орлите“ - Едвин Куртулуш.

В 62-ата минута Лудогорец поведе с 2:0. Неделев подаде към Текпетей, който изстреля истински снаряд, вратарят на швейцарците не се намеси по най-добрия начин и топката се озова в мрежата му. В 70-ата минута Чочев даде чудесен пас пък Фон Витри, който излезе на чиста позиция, но бе блокиран от защитник на Санкт Гален. Малко след това дебют за Лудогорец записа и друг от новите – халфът Дерой Дуарте, който се отчете с няколко добри отигравания.

ЛУДОГОРЕЦ - САНКТ ГАЛЕН 2:0
1:0 Ивайло Чочев (36), 2:0 Бернард Текпетей (62)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 3. Антон Недялков, 30. Педро Нареси, 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев, 7. Рик Джонатан, 77. Кайо Видал, 99. Руан Секо

САНКТ ГАЛЕН: 25.Ватковяк, 4. Станич, 7. Витциг, 8. Куинтала, 9. Гьобелс, 18. Мамбимби, 33. Шмит, 36. Окороджи, 63. Кониецке, 64. Стеванович, 68. Ноа