Българката Десислава Ангелова финишира на шесто място в единичния скиф при жените в академичното гребане на Олимпийските игри в Париж.

26-годишната Ангелова стартира в първи коридор. Тя беше пета след първия половин километър. На средата на дистанцията изостана на шеста позиция.

На същото място беше и 500 метра преди финала. Българката не успя да навакса пасива си и в крайна сметка остана шеста. Десислава Ангелова премина дистанцията за 7:33,19 минути.

Олимпийска шампионка стана Каролин Флорайн (Нидерландия), финиширала за 7:17,28 минути. Второ място зае новозеландката Ема Туиг с време 7:19,14 минути. С бронза се окичи Виктория Сенкуте (Литва) – 7:20,85 минути.

Това беше първи финал за България на Олимпийските игри в Париж. След обяд Валентина Георгиева ще се бори в битката за медалите в прескока при жените в спортната гимнастика.