Новак Джокович трябваше да се потруди малко повече от обичайното. Носителят на 24 титли от Големия Шлем победи Доминик Кьопфер от Германия със 7:5, 6:3 на олимпийския турнир в Париж. По този начин Джокера си осигури дуел на четвъртфиналите със Стефанос Циципас.

Иначе в хода на мача с германеца Ноле изпита трудности единствено през първия сет. Там двамата си размениха по един пробив, а сърбинът направи ключов брейк в 12-ия гейм, с което поведе в мача.

Втората част беше по-лесна за Джокович и още с първа си мачбол се поздрави с крайния успех.

Двубоят с гръцката звезда Циципас ще бъде утре 1 август. Двамата до сега са се изправяли един срещу друг 14 пъти, от които световният номер 2 има 11 победи, а съперника 3.