Българският представител Магомед Рамазанов е само на победа от медал на Олимпийските игри в Париж, след като се класира за полуфиналите в категория до 86 кг на свободната борба в Париж 2024. Натурализираният руснак записа победа с туш над Джавраил Шапиев от Узбекистан.

Мачът не започна добре за Рамазанов, след като съперникът му взе първата част с 1:0. Българският борец отговор мощно във втората част, набързо обърна резултата до 4:1, а след това успя да тушира съперника си само 37 секунди след началото на периода.

На полуфинала Магомед Рамазанов ще се бори срещу Аарън Брукс (САЩ), който победи с технически туш японеца Хаято Ишигуру.

Победа над Брукс ще донесе на Рамазанов поне сребърен медал. Ако загуби от американеца, българският борещ ще се бори във финален репешаж за бронза.