САЩ не допусна втора изненада на мъжкия хокеен турнир в Пьонгчанг 2018 и в мач от Група „В“ се наложи с 2:1 над Словакия. Само преди два дни американците загубиха от Словения след продължение, а Словакия шокира руснаците след обрат.

Този път янките показаха, че са си взели поука и не допуснаха изненада. 21-годишният Раян Донато, който играе за хокейния отбор на университета „Харвард“, вкара и двата гола при числено предимство.

Той първо се разписа 7:10 минути след началото на мача, но само 25 секунди по-късно Андрей Кудърна (играч на Спарта Прага) изравни. Донато реализира победното попадение за САЩ 2:51 минути след началото на третия перод.

Крис Бърк се отличи с две асистенции за успеха. Американската победа изглежда напълно заслужена, тъй като статистиката от мача сочи тяхно предимство по повечето показатели. Вратарят на САЩ Раян Заполски направи 21 спасявания, а словашкият страж Ян Лацо отрази 29 удара.