Лудогорец завърши 0:0 при гостуването на Мура във втория квалификационен на Шампионската лига. Двата тима удариха по една греда през втората част и в крайна сметка не успяха да реализират гол, което означава, че е решават всичко на реванша в Разград. Победителят от този сблъсък ще срещне в следващия кръг спечелилия от двубоя между Олимпиакос и Нефтчи (Баку), а загубилият ще се изправи срещу губещия от сблъсъка между Ференцварош и Жалгирис в третия кръг на Лига Европа.

В първия кръг на Шампионската лига "орлите" елиминираха беларуския Шахтьор (Солигорск) след две победи с по 1:0 у дома и на неутралния терен в Белград, а евентуалното елиминиране на словенския първенец ще им гарантира минимум достигане до групите на новия турнир Лига на конференциите.

Шампионът и носител на Суперкупата на България започна по-активно и още в 6-ата минута Кирил Десподов нахлу в наказателното поле, но бе блокиран от защитник и в крайна сметка топката излезе в аут. Две минути след това Сантана намери страхотно Жордан Икоко, който обаче също пробва пас в наказателното поле и сгреши. В 10-ата минута Десподов центрира от пряк свободен удар пред наказателното пое, но бранител се намеси изби топката в корнер. Домакините разчитаха предимно на контраатаки и в 25-ата минута при една тях се стигна до нарушение в атака срещу Игор Пластун.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 32-ата минута Ципот се озова на добра позиция в наказателното поле и отправи удар, а Кахлина с върха на пръстите си изби в корнер. Две минути след това Каули получи топката от Гонсалвеш пробва далечен удар, но топката премина над вратата на Матко Обрадович. В 37-ата минута и Жордан Икоо шутира неточно над напречната греда, след като получи топката в наказателното поле. Три минути по-късно Каули получи пред наказателното поле, напредна и отправи още един неточен удар. В 44-ата минута Пиерос Сотириу не успя да отиграе добре топката при центриране от дясното крило и прехвърли вратата.

Домакините започнаха по-активно втората част и в 50-ата минута Лука Бобичанец отправи удар от средна дистанция, а Кристиан Кахлина се намеси решително за втори път в мача, избивайки топката в корнер. Три минути след това Бобичанец намери Щурм пред наказателното поле и халфът опита удар в далечния ъгъл, който мина покрай вратата.

В 61-ата минута Жордан Икоко отправи неточен изстрел и топката опъна мрежата от външната страна. В 76-ата минута влезлият като резерва Елвис Ману получи топката на много добра позиция в наказателното поле и отправи удар, а топката се отби в страничната греда и излезе в аут. Домакините отвърнаха в 83-ата минута, когато капитанът им Жига Коус получи топката непокрит в наказателното поле и веднага шутира, а топката се отби в напречната греда. Пет минути по-късно Чибота получи отляво, справи се с двама съперници и центрира меко в наказателното поле, а на далечната греда Десподов отправи неточен удар. В крайна сметка до гол не се стигна и всичко ще се реши на реванша в Разград на 28 юли от 21:00 часа.

МУРА - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Лудогорец взе инициативата и владее повече топката
6 - Кирил Десподов нахлу в наказателното поле на домакините и защитник го блокира, а топката излезе в аут
8 - Алекс Сантана намери страхотно Жордан Икоко, който обаче също пробва пас в наказателното поле и сгреши
10 - Десподов центрира от пряк свободен удар, но бранител се намеси изби топката в корнер
21 - Удар на Пиерос Сотириу е блокиран и топката излезе в корнер, след който не последва опасност
25 - Нарушение в атака на домакините срещу Игор Пластун в наказателното поле на "орлите"
32 - Ципот се озова на добра позиция в наказателното поле и отправи удар, а Кахлина с върха на пръстите си изби в корнер
34 - Каули получи топката от Гонсалвеш отправи неточен далечен удар над вратата на Матко Обрадович
37 - Жордан Икоко бе намерен в наказателното поле и шутира неточно над напречната греда
40 - Каули получи пред наказателното поле, напредна и отправи още един неточен удар
44 - Пиерос Сотириу не успя да отиграе добре топката при центриране от дясното крило и прехвърли вратата
45 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Лука Бобичанец отправи удар от средна дистанция и Кристиан Кахлина се намеси решително за втори път в мача, избивайки топката в корнер
53 - Бобичанец намери Щурм пред наказателното поле и халфът опита удар в далечния ъгъл, който мина покрай вратата
61 - Жордан Икоко отправи неточен изстрел и топката опъна мрежата от външната страна
66 - Десподов опита двойно подаване в наказателното поле на Мура, но бе изпреварен и топката излезе в корнер
76 - ГРЕДА за Лудогорец! Влезлият като резерва Елвис Ману получи топката на много добра позиция в наказателното поле и отправи удар, а топката се отби в страничната греда и излезе в аут
83 - ГРЕДА за Мура! Капитанът на домакините Жига Коус получи топката непокрит в наказателното поле и веднага шутира, а топката се отби в напречната греда
88 - Чибота получи отляво, справи се с двама съперници и центрира меко в наказателното поле, а на далечната греда Десподов стреля с глава, но неточно
90+3 - Край на мача! Мура и Лудогорец завършиха 0:0 и ще решават всичко в реванша

Мура: 69. Матко Обрадович, 21. Жан Карничник , 9. Марушко Матич, 30. Ян Горенц, 11. Жига Коус, 10. Нино Коутер, 8. Лука Бобичанец (90+2 77. Мандич), 20. Томи Хорват, 23. Клемен Щурм, 47. Михаел Клепац (90+2 17. Мароша), 2. Кай Ципот (81 3. Пучко)
Резерви: 12. Ерявец, 90. Залокар, 3. Пучко, 6. Дюрак, 7. Козар, 13. Карамарко, 17. Мароша, 18. Бъркич, 24. Т. Ципот, 27. Ловрич, 77. Мандич, 97. Филипович
Треньор: Анте Шимунджа

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 22. Жордан Икоко, 3. Антон Недялков, 30. Игор Пластун , 24. Оливие Вердон, 7. Алекс Сантана (81 13. Мавис Чибота), 8. Клод Гонсалвеш, 95. Каули, 11. Кирил Десподов, 64. Доминик Янков (63 88. Вандерсон), 19. Пиерос Сотириу (70 10. Елвис Ману)
Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 29. Дорин Ротариу, 32. Жозуе Са, 37. Бърнард Текпетей, 88. Вандерсон
Треньор: Валдас Дамбраускас

Стадион: "Фазенерия", Мурска Собота (Словения)
Съдия: Харим Осмерс (Германия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия