Атлетико (Мадрид) и Манчестър Сити не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0 в реванша им от 1/4-финалите на Шампионската лига. Първият двубой на "Етихад" премина под диктовката на английския шампион, който спечели само с 1:0 и точно този гол го прати на 1/2-финалите срещу Реал (Мадрид).

Домакините опитаха натиск в първите минути, но защитата на гостите се справяше успешно. В 10-ата минута Де Бройне центрира от корнер, но изстрелът на Джон Стоунс, отправен с глава, мина над вратата. Лека полека "гражданите" взеха инициативата и в 27-ата минута Де Бройне шутира, но Рейналдо изби в корнер. Три минути след това изстрел на Илкай Гюндоган се отби в страничната греда.

Играчите на Диего Симеоне отправиха първия си удар в 35-ата минута, когато Кондогбия стреля, но топката рикошира в играч на гостите и не затрудни бразилския страж Едерсон.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В началото на втората част "дюшекчиите" бяха по-активни. В 47-ата минута Антоан Гризман преодоля няколко човека в наказателното поле, но изстрелът му бе блокиран. Влезлият като резерва Родриго де Пол получи страхотен пас в наказателното поле в 70-ата минута и след шута му топката мина встрани от вратата. Малко след това Жоао Феликс измъкна топката между трима, комбинира с Кореа, който намери сънародника си, но ударът на бившия играч на Удинеце мина близо до вратата на гостите.

В 82-ата минута Рияд Марез центрира от свободен удар в наказателното поле, но Фелипе с глава изчисти топката. Шест минути след това напрежението ескалира. Фелипе фаулира Фодън, а докато английският национал лежеше на тревата Стефан Савич отиде при него да го бута извън терена. Зинченко реагира гневно и се получиха грозни сцени с блъсканици край терена. Стефан Савич, който дръпна за косата Джак Грийлиш получи жълт картон, но Фелипе бе изгонен след втори такъв.

В осмата минута на добавеното време Едерсон реагира чудесно след изстрел на Караско от пряк свободен удар и запази равенството. Така Манчестър Сити се класира за 1/2-финалите, където ще срещне градския съперник на "дюшекчиите" Реал (Мадрид), който детронира миналогодишния шампион Челси.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:0
(в първата среща 0:1, общ резултат 0:1)

Атлетико (Мадрид): 13. Ян Облак, 23. Рейнилдо, 18. Фелипе , 15. Стефан Савич , 12. Ренан Лоди (70 10. Анхел Кореа), 11. Тома Лемар (82 9. Луис Суарес), 4. Жофри Кондогбия, 6. Коке - к (69 5. Родриго де Паул), 14. Маркос Йоренте , 7. Жоао Феликс (82 19. Матеус Куня), 8. Антоан Гризман (69 21. Яник Ферейра Караско)
Резерви: Бенжамен Лекомт, 5. Родриго Де Паул, 9. Луис Суарес, 10. Анхел Кореа, 17. Даниел Вас, 19. Матеус Куня, 21. Яник Ферейра Караско, 22. Ермосо, 24. Шиме Върсалко, 26. Хави Серано
Треньор: Диего Симеоне

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 2. Кайл Уокър (73 6. Нейтън Аке ), 5. Джон Стоунс, 14. Аймерик Лапорт, 27. Жоао Кансело , 26. Рияд Марез , 8. Илкай Гюндоган - к, 16. Родри , 17. Кевин де Бройне (65 7. Рахийм Стърлинг), 20. Бернардо Силва (79 25. Фернандиньо), 47. Фил Фодън
Резерви: 13. Зак Щефен, 33. Скот Карсън, 3. Рубен Диаш, 6. Нейтън Аке, 7. Рахийм Стърлинг, 10. Джак Грийлиш, 11. Олександър Зинченко, 25. Фернандиньо, 48. Лиъм Делъп, 53. Самуел Едози, 83. Джеймс Макати, 90. Ромео Лавиа
Треньор: Хосеп Гуардиола

Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Съдия: Даниел Зиберт (Германия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия