Лудогорец загуби с 0:4 гостуването си на Реал (Мадрид) в последна среща от груповата фаза на Шампионската лига.

Двубоят се оказа последен за разградчани в Европа, а вина за поражението може да се търси и в червения картон на звездата Марселиньо, оставил тима си с човек по-малко след 19 минути игра. В 32-ата минута и Реал можеше да остане с човек по-малко след грубо изблъскване на Абало от Арбелоа (2:28 минута).

Малко по-късно дойде вторият гол за Реал, дело на Бейл, а минута след това Ешпиньо можеше да вкара за Лудогорец, но ударът му бе спасен от Навас.

През втората част опасности пред Стоянов не липсваха, а Лудогорец отвърна с опасен удар на Дяков (4:07 минута).

В 80-ата минута Реал вкара трети гол, дело на Арбелоа, но на пръв поглед останаха съмнения дали топката е преминала голлинията. Минути преди края пък резервата Алваро Медран стреля силно, топката се отклони от Анисе и влезе в мрежата на Лудогорец за четвърти път.