Малмьо победи Лудогорец с 2:0 у дома в първи мач от плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига, записа 17-и пореден успех като домакин в евротурнирите и продължи традицията български отбор на няма победа в Швеция в десети пореден мач.

Тази вечер разградчани не можеха да разчитат на звездата Кирил Десподов, който е наказан заради жълти картони, но ще бъде на линия за реванша идния вторник (24 август, 22:00 часа).

Домакините стартираха по-активно срещата, но след 10-ата минута Лудогорец започна да държи повече топката и да създава опасности. Малмьо все пак стигна пръв до голово положение в 15-ата минута, но Кристиянсен удари гредата. Малко повече от десет минути по-късно Велко Бирманчевич (26') откри резултата за шведите с удар от около 15-20 метра (1:0).

До края на полувремето последваха още няколко възможности за домакините, но те не успяха да уцелят вратата на Кахлина. Лудогорец отвърна с много хубав удар на Текпетей в 43-ата минута, при който вратарят на съперника се намеси за първи път в мача.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Втората част започна с много опасна атака на Малмьо, но Кристиянсен и Ракип не успяха да преодолеят Кахлина. Минути по-късно Лудогорец можеше да изравни след хубав удар на Каули от пряк свободен удар, но вратарят на шведите се справи.

Малко след изтичането на час игра Лудогорец получи втори гол. Отбраната на "зелените" не се ориентира след корнер, последва разбъркване и удар към Кахлина, вратарят изби, но Ю Инге Бергет довкара топката за 2:0.

Минута по-късно Кристиянсен овладя във вратарското поле, но Кахлина предотврати трети гол. Последваха още няколко шанса за домакините, докато Лудогорец отвърна в опасно центриране към Мавис Чибота, който обаче се размина с топката.

До края нямаше повече реални възможности за гол, резултатът се запази и Малмьо спечели мача с 2:0.

МАЛМЬО - ЛУДОГОРЕЦ 2:0
1:0 Велко Бирманчевич (26'), 2:0 Ю Инге Бергет (61')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Лек домакински натиск. Малмьо владее повече топката.
6' Първи опит на Лудогорец да застраши вратата на съперника. Текпетей проби отляво, но сбърка с извеждащия си пас.
10'  Груб фаул срещу Бърнард Текпетей. Нападателят все пак се изправи след свиреп удар в корема.
11' Центриране пред вратата на Малмьо, но е отсъден фаул на Сотириу в атака.
15'  ГРЕДА за Малмьо! Атака по лявото крило, топката попадна у капитана Андерш Кристиянсен, който стреля в десния страничен стълб.
18'  Нова добра атака за домакините, но Сьорен Рикс сбърка с последния пас, а Кахлина излезе и улови.
26'  ГОЛ за Малмьо! Велко Бирманчевич получи в наказателното поле и стреля от около 15-20 метра през куп от играчи, Кахлина не видя добре топката и тя влетя във вратата му за 1:0.
31' Нова възможност за домакините! Ю Инге Бергет шутира по тревата от дистанция, но встрани от вратата.
34'  Принудителна смяна в Малмьо. Излиза Никлас Мойсандер.
36' Грешка на Стефан Баджи при изнасянето, последва удар към Кахлина, но след рикошет, топката излиза в корнер.
41' Още една опасна атака за Малмьо! Сьорен Рикс стреля от дистанция, но покрай вратата.
43'  СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Лудогорец! Текпетей нахлу отляво, залъга бранител и стреля опасно, но вратарят на Малмьо спаси удара му.
45' Край на полувремето.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

46' Начало на второто полувреме.
49'  Поредна опасна атака за Малмьо. Андерш Кристиянсен се озова в добра позиция на метри от вратата, Калина го пресрещна и отби, последва добавка на Ердал Ракип, но встрани от вратата.
51'  ПРЕКРАСЕН УДАР на Каули от пряк свободен удар, но вратарят на Малмьо се справи.
58' Критична ситуация пред вратата на Лудогорец, Бирманчевич нахлу в наказателното поле, но Баджи протегна крак и изчисти топката в решаващ момент.
61'  ГОЛ за Малмьо! Корнер за шведите, последва разбъркване и удар, отбит от Кахлина, но Ю Инге Бергет направи добавка за 2:0.
63'  Хубав пас към Кристиянсен във вратарското поле, но Кахлина излезе и предотврати опасността.
69' Центриране пред вратата на Лудогорец, Кахлина сбърка, но и играчите на Малмьо не се ориентираха и стражът на разградчани прибра топката.
76' Пореден пропуск пред вратата на Лудогорец! Бирманчевич опита шут, но опитът му е блокиран.
77'  НЕВЕРОЯТЕН ШАНС за Лудогорец! Чибота протегна крак при центриране на метри от вратата, но не стигна до топката.
81' Поредица от смени в двата тима.
90+3' Край на мача.

Малмьо ФФ (Swe)МАЛМЬО:  27. Юхан Далин, 6. Оскар Левицки , 31. Франц Бруршон , 24. Ласе Нилсен, 4. Никлас Мойсандер (34'  2. Ерик Ларшон ), 5. Сьорен Рикс, 10. Андерш Кристиянсен - к, 7. Ердал Ракип (81 17. Малик Абубакари), 19. Велко Бирманчевич  (88  22. Ади Налич), 32. Ю Инге Бергет  (81'  14. Феликс Беймо), 9. Антонио Чолак
Резерви: 1. Мелкер Елборг,  30. Исмаел Диавара, 21. Петер Гуаргис, 29. Ноа Ейле, 34. Маркус Бьорквист, 37. Себастиан Нанаси

Лудогорец (Bul)ЛУДОГОРЕЦ: 71.Кристиян Кахлина, 3. Антон Недялков, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 22. Жордан Икоко, 8. Клод Гонсалвеш, 7. Алекс Сантана (72  13. Мавис Чибота), 25. Стефан Баджи, 37. Бернард Текпетей (62  88. Вандерсон), 19. Пиерос Сотириу, 95. Каули Оливейра
Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, , 29. Дорин Ротариу, 32. Жосуе Са, 45. Димитър Митков, 64. Доминик Янков,

Стадион: "Еледа", Малмьо
Съдия: Антонио Матео Лаос (Испания)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия