ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача на "Герена" Дарин Ангелов и Гери Малкоданска в играта на БЛИЦ Букмейкър Efbet лига!

Левски загуби най-старото столично дерби с 1:2 от Славия у дома в двубой от 18-ия кръг на Efbet лига и удължи на седем поредните си срещи без победа в първенството.

"Белите" започнаха силно двубоя и вкараха гол още в третата минута, но попадението на Ахмедов бе отменено заради засада.

Левски отвърна с удар на Цунами след центриране на Кръстев, но Вуцов се намеси великолепно. "Сините" поведоха в 20-ата минута с попадение на завърналия се сред титулярите Ивелин Попов, който вкара третия си гол за Левски от началото на сезона.

Минути след гола Краев отправи много опасен удар към вратата на Славия, но топката премина встрани.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Втората част не предложи нищо запомнящо се в първите си минути, докато не се стигна до 53-ата, в която Галин Иванов игра с ръка в наказателното поле на Славия, а Левски получи дузпа.

Ивелин Попов обаче не успя да вкара втори гол в мача, тъй като Светослав Вуцов усети ъгъла и хвана удара му от бялата точка.

Четвърт час преди края Славия вкара гол с първия си точен удар в мача и Емил Виячки се разписа за 1:1. Минута преди края на мача "белите" тотално шокираха феновете на "Герена" с втори гол. Галин Иванов върна топката триково към Ерол Дост и той се разписа с удар между краката на Андреев (2:1).

Славия е на четвърто място в класирането с 32 точки, докато Левски е на шеста позиция с 29.

ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ 1:2
1:0 Ивелин Попов (20'), 1:1 Емил Виячки (77'), 1:2 Ерол Дост (89')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Славия! Ахмед Ахмедов се измъкна зад отбраната на Левски и и се разписа. Малко след това реферът Георги Кабаков получи сигнал от ВАР и отмени попадението.
14'  Шанс за Левски!  Кръстев центрира отлично в наказателното поле, където Цунами стреля с глава, но Вуцов успява да избие в ъглов удар.
20'  ГОООЛ за Левски! Цунами напредна отляво и центрира, а Ивелин Попов заби топката с глава от границата на вратарското поле.
27' Страхотен шут на Краев от дистанция, топката профучава покрай вратата на Вуцов.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
53' ДУЗПА за Левски за игра с ръка на Галин Иванов в наказателното поле на Славия!
54' Ивелин Попов стреля леко в долния десен ъгъл, но Вуцов усети посоката и спаси.
68' Още една възможност за Левски! Роналдо стреля, но неточно.
74' Удар на Уелтън, този път шутът му е блокиран от Попадийн.
77'  ГОООЛ за Славия! Емил Виячки беше най-добре пласиран в наказателното поле, възползва се от зле изчистена топка и с удар от въздуха прати топката в мрежата за 1:1.
89'  ГОООЛ за Славия! Галин Иванов върна топката с пета към връхлитащия Ерол Дост и той с удар от около 12-13 метра я прати между краката на Андреев за 2:1.
90+5' Край на мача!

Левски София ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев , 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо (86  24. Борислав Рупанов), 7. Георги Миланов (66 12. Абдулахи Шеху) , 17. Уелтон – 10. Ивелин Попов  (66  88. Марин Петков)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков
Треньор: Станимир Стоилов

Славия София СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов – 83. Христо Попадийн , 23. Емил Виячки , 37. Венцислав Керчев (84 55. Константин Чешмеджиев) , 4. Людовик Соарес  – 93. Кемело Нгуена, 22. Дарко Тасевски (60 19. Мартин Сораков)  – 8. Емил Стоев (84  17. Ерол Дост ), 33. Галин Иванов (К) , 88. Тони Тасев (60 11. Кристиан Добрев)  – 9. Ахмед Ахмедов (60  73. Иван Минчев)
Резерви: 1. Георги Петков, 77. Георги Вълчев
Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Съдия: Георги Кабаков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР