Спартак (Варна) записа равенство 1:1 с Черноморец (Одеса) в първата си контрола на лагера в Анталия. Точни бяха Александър Гладкий (51′) и Божидар Васев (71’).

В 20-ата минута футболистите на Димитър Димитров-Херо организираха добра атака, но не успяха да открият резултата. В 31-ата стражът на Спартак Кристиано Фигейредо изби над вратата силен удар. След изпълнение на корнер Брагару от Черноморец (Одеса) отправи мощен изстрел в аут. Последва нов пропуск за украинския тим.

В 39-ата минута след пряк свободен удар в полза на „соколите” Лерой Микелс центрира, топката бе избита в ъглов удар. След изпълнението му Родни Антуи бе на добра стрелкова позиция, но не можа да отбележи.

Две възможности за откриване на резултата имаха Черноморец (Одеса) в самия край на първата част. На два пъти в рамките на минута вратата на Фигерейдо бе под заплаха.

В началото на втората част украинският отбор оказа натиск над Спартак. В 51-ата минута падна и първия гол. Точен за 0:1 бе Александър Гладкий, който с красив удар успя да излъже защитата на „соколите”, Иван Дичевски скочи, но топката влезе в мрежата.

В 59-ата минута след отсъден пряк свободен удар в полза на Спартак зад топката застана Божидар Васев. Ударът му бе много неточен и премина високо над вратата на противника. В 71-ата Васев поправи грешката си и изравни – 1:1.

Денис Баланюк попусна да се разпиша с глава в 80-ата, след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

Румен Руменов пропусна контролата поради лека травма.

Следващата проверка на Спартак (Варна) е на 25 януари друг украински отбор – ФК Минаж.

Съставът на Спартак: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков, 17. Александър Белоусов, 22. Роберто Хименес, 51. Иван Йорданов, 13. Лерой Микелс, 47. Родни Антуи, 23. Жуао Mарио
Резерви: 21. Иван Дичевски, 1. Стефан Петков, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Нейтън Холдър, 28. Андриан Димитров, 27. Денис Баланюк
Треньор: Димитър Димитров

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023