ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

16-годишната ни грация Елвира Краснобаева влезе с гръм и трясък в елита на художествената гимнастика, спечелвайки злато от многобоя още в дебюта си в състезание от Световната купа - в Палео Фалиро (Гърция). С общ сбор от 131.100 (35.300 на обръч, 30.250 на топка, 33.300 на бухалки и 32.250) възпитаничката на Светлана Юриевна закономерно спечели златния медал.

Другата ни представителка Ева Брезалиева също се представи много добре и в двата състезателни дни и спечели сребърния медал с актив от 130.350 (34.000 на обръч, 32.900 на топка, 33.350 на бухалки и 30.100 на лента).

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Бронзът отиде при Алина Харнаско от Беларус, която се състезава под неутрален флаг със сбор от 125.000.

"Седем от общо осем възможни финала за България. Ева Брезалиева се класира за всички четири финала, а Елвира Краснобаева за финалите на обръч, бухалки и лента", добавиха от родната федерация по художествена гимнастика след големия успех в Гърция.

Съдия за България на това състезание е Християна Тодорова. Супервайзер на Световната купа е Мария Петрова.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

Елвира Краснобаева е шампион в многобоя, Ева Брезалиева със сребъренмедал! Двойна победа за България на Световната купа...

Публикувахте от Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница в Събота, 23 март 2024 г.