Младият български боксьор Благой Найденов спечели първо място в категория до 80 килограма на големия международен турнир по бокс за юноши за купата на президента в Баку.

"Благой постигна три убедителни победи над боксьори от Украйна, Казахстан и Азербайджан, каза за БТА старши треньорът на българския национален отбор за юноши Борислав Бояджиев.

"Турнирът в Баку бе изключително силен - участваха 139 млади боксьори от Азербайджан, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Русия, Украйна, Грузия, Турция и Унгария. Само един факт за това каква бе конкуренцията - отборът на Русия също спечели само едно първо място.

Аз съм доволен, че момчетата си повярваха, че имат потенциал. Още повече, че за някои това бе първо напускане на България", добави Бояджиев.

Благой Найденов, роден през 1996 година, е боксьор на Славия с личен треньор Аспарух Георгиев - Сочи.

Турнирът в Баку бе част от подготовката на българския национален отбор за Европейското първенство по бокс за юноши в столичната зала "Универсиада" от 22 юни до 1 юли.