Министерството на спорта отпусна по 7800 лева на Мария Гроздева и Антоанета Бонева за участието им на Световната купа по стрелба в Банкок (Тайланд). Федерацията по спортна стрелба отдавна е със спряно финансиране и състезателите трябва сами да намират средства, за да участват в състезания.

Антоанета Бонева зае седмо място на 25 метра пистолет във финала. В надпреварата участват 12-те най-добри от всяка дисциплина през годината. Бонева стигна до финала на 25 метра пистолет след престрелка за осмото място с французойката Селин Гобервил. Двете записаха резултат 579 точки в квалификациите, а при допълнителните изстрели българката бе по-точна и участва във финала. Там Бонева даде резултат 204,9 точки и с общо 783,7 точки завърши на седмо място. Победителка стана олимпийската шампионка от Игрите в Лондон това лято Ким Ян Ми (Република Корея) със 793.2 (588+205,2).

Мария Гроздева ще стреля в събота (27 октомври) на 10 метра пистолет (жени)./БЛИЦ