Шампионът Етър 64 (Велико Търново) победи Бъки (Гарбово) с 34:20 (16:9) в първи мач от финалния плейоф за титлата в женското хандбално първенство. В серията се играе до три успеха. Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева са победителки от редовния сезон и носителки на купата на България. Вторият сблъсък е утре и отново е във Велико Търново. Двубоят беше равностоен само в началните минути, а след 6:4 около средата на първото полувреме домакините поеха инициативата и методично увеличаваха преднината си. Заради сериозния аванс към края Генчева пусна девойките старша възраст на полето в последните десетина минути, за да запази титулярките за утрешната втора среща от серията. Най-резултатна за победителките беше Станислава Димитрова с 10 гола, а с 6 попадения се отличи Зорница Стефанова. За Бъки 6 пъти се разписа Благовеста Йосифова, а 4 гола вкара Лидия Ковачева.